Amazon Prime Gaming Nedir?

Paylaş!

Amazon prime gaming nedir? Amazon, 2020’nin Eylül ayında piyasaya sürdüğü amazon prime dikkatleri üzerine çekiyor. Eskiden Türkiye’den direk giriş imkanı olmayan amazon prime, artık Türkiye’de de aktif kullanım imkanı bulunuyor. Türkiye’de de aktifleştirilmesinin ardından Twitch aboneliği imkanı bulunan amazon prime gaming de aktif hale geliyor.

 Amazon prime gaming, oyuncuların yayın yaptığı Twitch platformunda yayını izlemek isteyen kişilere ekstra haklar tanıyor. Ayrıca bu prime gaming oyuncuları çok sevindirecek çeşitli özelliklere sahip. Bu prime üyeliğini satın aldığınız takdirde Twitch ve amazon siteleri üzerinden ekstra haklara sahip oluyorsunuz. Örneğin üyeler, ücretsiz oyun rotasyonunu kullanma hakkı kazanıyor.

Amazon Prime Gaming
Amazon Prime Gaming Nedir?

Amazon Prime Gaming’in Hizmetleri

Amazon prime gaming kullanıcılarına çok sayıda ayrıcalık sağlıyor. Bu ayrıcalıklar ile özel hissettiriyor.

Twitch haklardan bazıları şunlardır:

  • Twitch yayınını yapan sevdiğiniz yayıncıya ücretsiz abone olma hakkı
  • Yine twitch üzerinden renkli sohbet imkanları ve rozetler
  • Yeni bilgisayar oyunları (Her ay düzenli olarak)
  • Çokça kullanıcısı olan oyunlarda özel haklar
  • Amazon alışveriş sitesi hakları:
  • Çok sayıda indirim imkanına hızlı ve kolay ulaşma
  • Bir sınıra tabi olmaksızın ücretsiz kargo hizmeti
  • Dizi ve video platformu kullanım hakkı

Amazon Prime Gaming üyeliği alındığı zaman Amazon Prime hakları da elde edilmiş olunuyor. Örneğin amazon sitesinde ücretsiz teslimat seçeneğimiz oluyor. Twitch’de ise Twtich yayımcılarına abone olunabiliyor. Oyunlarda ekstra haklara sahip olunuyor. Yani kısacası prime hizmeti ile ayrıcalıklara sahip olunuyor.

Amazon Prime Gaming Fiyatı

Amazon Prime Gaming üyeliği fiyatının çok uygun olduğunu söylemek mümkün. Üyeliği sadece 7.90 TL gibi makul bir ücret ile sunuluyor. Eğer sadece denemek istiyorsanız ve emin değilseniz 30 günlük deneme süresi hakkını kullanılabiliyor. Bu 30 günlük deneme bir ücrete tabi değil. 30 gün içerisinde abonelik iptal etme imkanı bulunuyor.

30 gün içerisinde aboneliğinizi iptal edilirse herhangi bir ekstra ücret talep edilmiyor. Bu elverişli şartlar altında bir amazon prime gaming almak çok uygun gözüküyor. Amazon Prime alarak hemen amazon ve Twitch üzerinden ekstra haklara sahip olabiliyorsunuz.