Android Telefonu Windows Bilgisayara Yansıtma

Paylaş!

Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik aletler hayatlarımızın merkezine oturdu. Öyle ki artık neredeyse günlük hayattaki bütün işlerimizi elektronik aletlerle yapıyoruz. Bununla birlikte gelişen teknoloji, bizlere eskiden imkânsız olan şeyleri kolayca yapma imkânı veriyor. Son zamanlarda popüler olan yöntemlerin başında Android telefonu Windows bilgisayara yansıtma işi geliyor. Özellikle kablo kalabalığından kurtulmak isteyen bireyler tek bir kablo ile telefon ve televizyon bağlantısını sağlıyor ve istediği içeriği izleyebiliyor. Telefonunuz ile televizyon arasındaki bağlantıyı sağlamak için bluetooth, wifi ya da bir kabloyu kullanabilirsiniz.

Telefonu televizyona bağlamak neden mantıklı?

Bu sorunun cevabı aslında oldukça basit. Günümüzde artık birçok iş kolaylıkla yapılabilmektedir. Dolayısıyla insanlar her zaman daha kolay olanı tercih etmektedir. Örneğin telefon ile televizyonu bağladığınız zaman ilk olarak fazla kablo ve kutulardan kurtulmuş olursunuz. Bununla birlikte neredeyse her evde aylık ücret ödenen TV kutuları mevcuttur. Ancak telefon ile televizyon arasında bağlantı sağlandığı zaman bu ek masrafları ödeme zorunluluğu ortadan kalkmaktadır.

Bunun haricinde telefon ile televizyonu bağlayan bir birey istediği içeriği izleme şansına sahip olmaktadır. Yani televizyondaki kanalları izleme zorunluluğu yerine kişi, istediği programı telefondan açarak televizyona aktarma imkânı elde etmektedir.

Telefon ve televizyonu bağlama yöntemleri

Televizyonunuz smart TV ise telefonunuzu wifi üzerinden televizyona bağlayabilirsiniz. Ayrıca android cihazınızda bulunan DLNA teknolojisi ile telefon ile televizyonunuzu birbirine bağlayabilirsiniz. Televizyonunuz smart değilse, google chromecast modelini kullanabilirsiniz. Bu model ile televizyonunuza görüntü akışı sağlayabilirsiniz. Eğer bu özellik de televizyonunuzda bulunmuyorsa diğer bir yöntem olarak televizyonunuz için hdmı kablo alabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli bir husus alacağınız kablonun telefonunuz ile uyumlu olmasıdır. Aksi takdirde görüntü aktarımı olmayacaktır.