Antivirüs Programı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Paylaş!

Virüsler, bilgisayarınızda, dizüstü bilgisayarınızda veya mobil cihazlarınızda bulunan bilgilerin güvenliği ve güvenliği için gerçek ve sürekli tehdit oluşturur. Sisteminizi virüslerden uzak tutmanın en iyi yolu, kaliteli bir virüsten koruma yazılımı kullanmaktır. Doğru virüsten koruma yazılımı seçmek çok önemli bir karar ve zor bir iştir. Günlük olarak sistemlerinizi hedef alan artan tehditlerden korunmak için, doğru virüsten koruma yazılımı seçmeniz için birkaç önemli noktayı sizler için listeledik. Peki, Antivirüs Programı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Maliyet

Herhangi bir virüsten koruma yazılımı satın almadan önce en çok dikkat çeken unsur fiyattır. Piyasada birçok virüsten koruma yazılımıyla karşılaşacaksınız; bununla birlikte geniş bir ölçekte fiyatlandırılmış farklı sürümler ve özellikler de dahil olmak üzere çeşitli maliyetlerle karşılaşacaksınız. Bazıları için ücretsiz sürümler varken, bazıları gerçekten maliyetlidir. Makul fiyatlı en son sürümü seçmek önemlidir. Ayrıca yükseltme maliyetleri ve lisans yenilemeleri hakkında araştırma yapınız.

Ücretsiz Deneme

Nasıl çalıştığı ve ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığı hakkında iyi bir fikir edinmek için ücretsiz deneme sürümü sunan bir virüsten koruma çözümü satın almayı düşünebilirsiniz. Deneme sürümündeki tüm özelliklere tam olarak göz atmanızı sağlayan bir yazılım arayın.

Hız

Yazılımın sisteminizi ne kadar hızlı tarayabileceğini göz önünde bulundurun. Bir virüsten koruma yazılımı, hızlı tarama, tam sistem taraması vb. Dahil olmak üzere birçok seçeneğe sahip olmalıdır.

Uygunluk

Bir virüsten koruma yazılımı satın alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şey, sisteminizle uyumluluktur. Antivirüs yazılımının birçok sürümü vardır ve sisteminiz için uygun olan doğru sürümü seçmek önemlidir. Aksi takdirde, uyumsuz bir yazılım satın alarak paranızı boşa harcarmış olursunuz.

Güvenlik Süiti

Virüsten koruma yazılımınız, casus yazılım önleme, istenmeyen posta önleme programları, kimlik hırsızlığı koruması, güvenlik duvarı, ebeveyn denetimleri gibi ek korumalar içermelidir. Bu korumaları içermeyen bir program satın alırsanız, sisteminiz tamamen güvenli olmayacağından emin olabilirsiniz.

Teknik Destek

Bir virüsten koruma yazılımı satın alırken bile teknik destek aramalısınız. Garip hatalarla, tuhaf hata mesajlarıyla veya beklenmeyen sistem donmalarıyla karşılaşabileceğiniz zamanlar olabilir. Teknik destek personelinin yanında olmak her zaman sorununuzu çözmenize yardımcı olur.