Apple Kimliğine Para Nasıl Yüklenir?

Paylaş!

Apple şirketi, Apple kimliğine para yüklemenin farklı farklı yollarını bulmaktadır. Peki hangi yollar ile Apple kimliğine para yüklenir? Bu sorunun cevabını verelim. Son zamanlarda popüler para yükleme seçenekleri arasında Türkiye’de anlaşmış olduğu D&R ve anlaşmalı olduğu iTunes gift cards isimli hediye kartları ile bu ödeme işlemleri ve para yatırma işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Bu kartların üzerinde bulunan kod ile tanımlı hesaba para yükleme işlemi yapılmaktadır. Bu yüklenen para AppStore, iTunes ve iCloud hesaplarında kullanılabilmektedir.

Para yükleme işlemi bu şekilde internet siteleri üzerinden de yapılmaktadır. Anlaşmalı olan internet siteleri üzerinden aynı şekilde kod satın alarak uygulamalar üzerinden kullanımını sağlayabilirsiniz. İnternet üzerinden alınan kodlar genel olarak e-posta yolu ile gelir. Ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra e-postanızı kontrol ederek gelen kodu kullanabilirsiniz.

Apple Kimliğine Para Ekleme Nasıl Yapılır?

Yukarıda da saymış olduğumuz gibi Apple kimliğine para yükleme seçenekleri oldukça fazladır. Apple kimliğinize para yüklemek için öncelikle cihazınız üzerinden AppStore uygulamasını açınız. Daha sonra izlemeniz gereken adım ise üst tarafta bulunan profil fotoğrafınıza basmanız olacaktır.

Açılan ekran da 3 seçenek bulunmaktadır. Burada bulunun 3 seçenekten Apple kimliğine para ekle sekmesini seçin. Karşımıza elen ekrandan herhangi bir tutar seçebilir ya da ayrıca tutar girmek istiyorsak yani farklı bir tutar girmek istiyorsak diğer seçeneğine basın ve kendi belirlemiş olduğunuz miktarı buraya yazın. Sonraki aşamada ise eğer Apple kimliğinize kayıtlı kredi kartı ya da banka kartı var ise onu seçin eğer yoksa ya banka ya da kredi kartı bilgilerinizi girerek yeni bir ödeme aracı oluşturun.

Daha sonra tamam diyerek Apple kimliğinize istediğiniz tutarı istediğiniz ödeme seçeneği ile ödemeniz yapın. Ek bilgi olarak Apple şirketinin yeni aldığı karar ile birlikte Apple kimliğine 50 TL’den aşağı para yüklemesi yapılmamaktadır. Bunun sebebinin ise işlemlerin daha hızlı görülmesi için olduğu düşünülüyor.

Apple Mac İle Para Yükleme Nasıl Yapılır?

Apple Mac üzerinden Apple kimliğinize girin. Mac hesabınıza girdikten sonra üst tarafta bulunan mağaza üzerinden hesabımı görüntüle seçeneğini tıklayın. Ekranın üst kısmında bilgileri görüntüle kısmına gelin. Hesap bilgileriniz görüntülendiği sayfada Apple kimliğine para yükle seçeneğine tıklayarak gerekli bilgileri girin ve para yükleme işlemini tamamlayın.