Apple News+ Nasıl Yüklenir?

Paylaş!

Apple firması düzenlemiş olduğu etkinlikte, Apple Arcade, Apple News+ ve Apple TV uygulamalarının, Apple TV+ veya Apple Card adlarında yeni abonelik hizmetleri sundu. Henüz bu uygulamalardan hangilerinin ülkemize geleceği belli değil. Kullanıcıların en çok merak ettiği sorulardan bir tanesi apple news+ nasıl yüklenir?

Uygulamanın Yükleme Rehberi?

Kullanıcıların yapmakta zorlandığı apple news+ nasıl yüklenir? Sorusunu cevaplayalım. Öncelikle Iphone cihazınızın yazılımını 12.2 versiyonuna güncellemeniz gerekiyor. Mac cihazlarınızı ise 10.14.4 versiyonuna yüklemeniz gerekiyor. Iphone cihazınızda yazılım güncellemesi yapmak için Ayarlar – Genel bölümünden yazılım güncelleme linkine tıklamanız gerekiyor. Burada karşınıza çıkan yazılım güncelleme işlemini yerine getirdikten sonra Apple News uygulamasını açtıktan sonra ekranın alt bölümünde yer alan news+ sekmesini göreceksiniz.

Apple News+ Uygulamasına Abone Olmak İçin Yapılması Gereken İşlemler

Yukarıda anlatılan apple news+ nasıl yüklenir? İşlemini bitirdikten sonra abone işlemlerine geçebilirsiniz. Uygulama dili şuan için Fransızca ve İngilizce dilinde hizmet veriyor. News+ sekmesine tıkladıktan sonra karşınıza çıkan “Try it free” yani Türkçe açıklaması Ücretsiz Deneyin bölümüne tıklayarak 30 gün boyunca uygulamayı ücretsiz olarak kullanıp inceleyebilirsiniz. Confirm seçeneğine tıklayarak kayıt olma işleminizi onaylayarak aylık 9.99 usd ödeyerek uygulamayı lisanslı olarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Uygulamada Abonelikler Nasıl İptal Edilir?

Uygulamadan memnun kalmazsanız iptal etme seçeneğiniz bulunuyor. 30 gün boyunca kullandıktan sonra iptal etmek istiyorsanız bu deneme süresini geçirmemeniz önemli aksi halde 9.99 usd fiyatını ödemek zorunda kalırsınız. İptal işlemi için cihazınızdan Ayarlar bölümünden cihaz adınız – iTunes ve Apple store seçeneğine oradan da apple kimliğinize tıkladıktan sonra Apple kimliğimi göster seçeneğine tıklayın. Daha sonra Abonelikler bölümünden karşınıza çıkan Ücretsiz Deneme İptal bölümüne gelerek buradaki iptal seçeneğine tıklamanız iptal etmeniz için yeterli olacaktır.