Apple Pencil 2 Sahipleri Sorunla Karşılaştı

Paylaş!

Apple Pencil 2 Sahipleri Sorunla Karşılaştı.Araçlara anahtarsız giriş özelliği olan Apple Pencil 2, kullanıcılardan sorunla karşılaştıkları bilgisini almaya başladı. Kullanıcılar anahtarsız giriş sisteminin araç kilidini açarken zorlandığını söylediler. Apple ise soruna cevapsız kalmadı ve açıklamada bulundu.

Yeni üretilen bu ikinci nesil Apple Pencil ürünü kullanıcıları zor durumda bıraktı. Kullananların 2018’de çıkan bu ürüne yaklaşık 1000 TL ödemelerine rağmen sorunla karşılaşmış olmaları can sıkıcı olduğunu düşünüyorlar.

Apple Bu Sorun İçin Ne Diyor?

Apple Pencil 2 ürünü iPad Pro ile rahatça otomatik olarak şarj edilebiliyor. Bu şarjın sağlanması mıknatıs yardımıyla gerçekleştiğinden Sorun ortaya çıkabiliyor. Arabaların uzaktan kumandaları bu sebeple otomatik olarak açılmasına engel yaratabiliyor. Bu durumu Apple firması kabul etmekte. Bu sorunun ortadan kalkabilmesi içinse Apple Pencil 2 ile iPad Pro’nun birbirleri arasında mesafe olması gerekecek. Eğer uzaklık konusunda belirli mesafe tanınmazsa problemin devam edebileceğini belirtiyor.

Bu sorunun tamamen ortadan kalması için Apple tarafından net çözüm yolları henüz belirtilmese de kullanıcılar tarafından alınan önlemler doğru nitelik taşıyor.