Apple Watch Kayışları Nasıl Değiştirilir?

Paylaş!

Apple watch kayışları nasıl değiştirilir? Konusunda bilinmesi gereken ilk detay kayışların saat kasalarıyla uyumlu olup olmadığıdır. Bu saatlerin kayışları genel olarak her model ile uyumluluk gösterir. Ayrıca bu saatlerde eski model kayış kullanımı da mümkündür. Bu yüzden dikkat edilecek en önemli nokta kasa boyutlarıdır. Apple’ın yaptığı açıklamalara göre 42 mm ile 44 mm olan modellerdeki kayışlar ve 38 mm ve 40 mm olan modellerdeki kayışlar birbiriyle uyumludur.

Apple Watch Kayış Seçenekleri

Apple Watch birbirinden farklı olarak onlarca kayış seçeneği sunuyor. Bu kayışlar, akıllı saatlarin farklı kıyafetlerle kombinlenmesine yardımcı oluyor. Böylece akıllı saatler, hayatın her anında rahatlıkla kullanılabilen bir aksesuar haline geliyor. Üstelik Apple Watch kayışlarını değiştirme işlemi çok kolay bir işlem olup kısa süre içinde de gerçekleştirilebiliyor.

Apple Watch Kayış Değişimi

Apple watch kayış değişimi yaparken saat, camı çizilmeyecek olan bir yüzeye ters olarak konulur. Daha sonra arka kısımda bulunan kayış tuşuna basılı tutularak kayış yan tarafa doğru çıkarılır. Kayışın kolay bir şekilde çıkarılması gerekir. Kayışı çıkarırken takılma yaşanırsa tuşa tam bir şekilde basılmalıdır.

Yeni kayış takma işleminde tekrar kayış tuşuna basılması gerekir. Bu tuşa basılırken yeni kayış içeri doğru itilir. Klipsle tam olarak oturduğunda düğmeye basma işlemi bırakılabilir. Burada dikkat edilecek nokta kayışların yönünün doğru olarak takılması gerektiğidir. Bu işlemi doğru bir şekilde yaptığınızdan emin olmalısınız.

Kayış yuvaya oturduğu anda tık sesi duymazsanız kayışı önce sola daha sonra da sağa doğru kaydırın. Kayış bu işlem yapıldığında da kilitlenmiyorsa kayışı ortalamanız ve iterek yerine yerleştirmeniz gerekecektir. Daha sonra da kayışı aşağı ve yukarı doğru oynatarak işlemi tamamlamalısınız.

Apple Watch Saatlerinde Kayış Ölçüsü

Apple Watch modellerinde kullanılacak olan kayışların ölçüsü büyük önem taşır. Apple’ın yaptığı öneriler doğrultusunda doğru bir ölçü almak için saatin sensör kısmının tamamen kola değmesi gereklidir. Bütün sensör yüzeyi kola değmeli fakat kolunuzu çok fazla sıkıştırmamalıdır. Yani saatin kola, oynamayacak şekilde oturumu yapılmalıdır.