Bmoji Nedir? Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Snapchat, yakın zamanda büyük rakamlar üzerinden aldığı bu uygulama ile oldukça eğlenceli bir hale gelmiştir. Hatta bu sayede en çok indirilen uygulamalardan birisi olmuştur. Gün geçtikçe de kullanıcı kitlesi bir o kadar daha artmaktadır. Peki bu uygulama da bmoji nedir? nasıl yapılır? Şimdi hepsini sizlere detaylarıyla anlatalım. Peki, Bmoji Nedir? Nasıl Yapılır?

Bitmoji Yazılımının Kullanımı Nasıl Gerçekleşiyor?

Bu uygulama hem yeni hem de tamamen sanal ortamda geçerli olmasından dolayı insanları bu yazılımın özelliklerini oldukça merak etmektedirler. Son zamanlarda sürekli karşımıza bitmoji nedir? sorusu çıkmaktadır. Uygulama kadar uygulamanın kullanımı da epeyce basittir. Şöyle ki, Facebook veya bir Snapchat hesabının içerisinde yer alan kişisel e-mail ile hesap açılmasıyla yapılmaktadır.

Uygulamanın içerisinde kendinize en uygun ve en benzeyen avatarı seçerek üzerinden tüm değişiklikleri yapabilirsiniz. Bitmoji’de tüm saçlar, gözler, kıyafetler ve gözlüğe kadar herhangi konumu rahatlıkla değiştirebilir ve kendinize benzer şekilde yapabilirsiniz.

Bitmoji Uygulamasının Kullanım Alanları Nelerdir?

Bitmoji’yi kullanan kişiler kendileri yarattıkları bu bitmojileri nerede kullanacaklarını da pek bilmemektedirler. Bu soru da sıkça karşımıza çıkmaktadır. Hemen bu soruyu da cevaplandıralım.

Bu yazılım en çok whatsapp uygulamasından kullanılmaktadır. Kişiler bu işlemi günlük olarak farklı değişiklikler yaparak, oluşturdukları avatarları başkalarıyla paylaşmaktadırlar. Diğer bir kullanım platformu ise Snapchat olarak geçmektedir. Hikaye veya profil bölümlerine ekleyerek bu özelliği kullanabilmektedirler. Ayrıca kullanıcı kitle instagram üzerinden de bu bitmoji avatarını kullanabilir.

Bitmojideki Avatarların Yapıştırılma Yöntemleri Nelerdir?

Bitmoji kullanan kişiler uygulamayı kullanma esnasından genelde uyum problemi ile karşılaşmaktadırlar. Bu yüzden sürekli bitmijiler nasıl yapıştırılır tarzında sorular almaktayız. Öncelikle Android işletim sistemli mobil cihaz kullananlar, avartlarını herhangi metinler üzerine yapıştırmak istiyorlarsa, klavyeyi kullanmak zorundadırlar. Çünkü bitmojinin üzerine basılarak gönderilmektedir.

Eğer mobil cihaz kullanıcı kitle iOS işletim sistemli kullanıyorsa, Herhangi bir klasöre kopyalayıp, ardından seçilen metin arasına ekleyebilirler. Hatta uygulama bazı zamanlar direkt kopyalamaya da izin vermektedir. Chrome uygulamalarında, ekle- kes ve yapıştır yöntemiyle bu işlemi rahatlıkla yapabilirsiniz. İşte bitmoji’yi kullanmak aslında bu kadar basit. Umarız sizlere yardımcı olabilmişizdir.