Dünyanın En Yüksek Hızına Sahip Aracı Audi RS7

Paylaş!

Dünyanın En Yüksek Hızına Sahip Aracı Audi RS7. Saatte yaklaşık olarak 325 km’lik hıza sahip olan Audi RS7 adeta herkesi hayrete düşürüyor. Bu marka aracın kaplamasını AddArmor yapmış ve Avrupa genelinde göz atıldığı zaman aracın B4 seviyelerinde yer aldığı görülmektedir. Her özelliği ile bütün kullanıcıları kendisine çekmeyi başaran Audi RS7, 4 litrelik çift turboya sahip ve V8 motorludur.

Tam olarak 760 beygir gücü ile beslenmiş olan bu araç 800 lb torkluk bir güce sahip olduğundan dolayı dünya genelinde en hızlı araç olarak ismini geçirmeyi başarmaktadır. Tabi sayılan tüm bu özellikler daha şimdiden tüm araba sevenleri sevindirecek gibi duruyor. Birçok araba içerisinde yer alan çelik plakalardan dolayı büyük ağırlıklara sahipken, bu araç içerisinde yer alan polikarbonat çelik sayesinde 10 kat direncinde daha güçlü ve aynı zamanda %60 değerinde daha hafiftir.

Elektrikli Kapı Tutacakları

Kişilerin en çok hoşuna gidecek özelliklerden bir tanesi ise aracın elektrikli kapı tutacaklarının yer alması ve sis perdesi adlı sistemden meydana gelmesidir. Aynı zamanda arabanın içerisinde yer alan her kapının üzerinde biber gazı dağıtıcısı da yer aldığı söyleniyor. Vazgeçilmez olan bu araç daha şimdiden hayranlar tarafından keşif altına alındı bile.