Facebook, Gizli Verileri Paylaşıyor

Paylaş!

Facebook Gizli Verileri Paylaşıyor. Sosyal medya platformlarından biri olan Facebook’a, gizlilik içeren kullanıcı bilgilerini paylaştığı için soruşturma açıldı.

Kullanıcı Gizliliği İhlal Edildi

Teknoloji devi Facebook, kullanıcı bilgilerini 150’den fazla şirketin kullanımına açmak için antlaşmalar yaptı. New York Times gazetesinde yayınlanan habere göre, Facebook Amazon, Apple ve Microsoft gibi büyük şirketlere kullanıcı verilerini kısa süreliğine açık hale getirdi. Haberin devamında, New York’ta bulunan soruşturma kurulunun konu ile ilgili bazı kişileri ifade vermeye çağrıldığı da yer alıyor. Gazetelere demeç veren bir Facebook sözcüsü ise konu ile ilgili soruşturmayı çok ciddiye aldıklarını ve yetkililerle işbirliği içerisinde olduklarını belirtti.

Hisseler Değer Kaybetti

Soruşturmalar ve kullanıcı gizliliğinin ihlali nedeniyle Facebook’un hisselerinin yüzde 1.5 oranında düştüğü belirtildi. Facebook kurucusu Mark Zuckerberg, bu tür olaylar için yıllar önce gereken önlemleri aldıklarını fakat hata yaptıklarını belirtti. Daha yapılması gereken şeyler var yorumunda bulundu. Bunların haricinde telefonlarına Facebook uygulaması yükleyen kişilerin kısa süreliğine de olsa telefonlarının dinlendiği ve kayıt altına alındığı da iddia edildi.