Facebook Messenger Karanlık Modu Nasıl Aktif Edilir?

Paylaş!

Hepimiz gece yarılarına kadar telefonumuzun içerisinde internet âleminde takılmaktan zevk alıyoruz. Fakat bu süreç gündüzlerde pek can yakmazken geceleri oldukça gergin anlar yaratmaktadır. Çünkü telefon ışığı geceleri gözlerimizi rahatsız ettiği gibi, onlara bir takım sağlık sorunları da oluşturmaktadır. İşte her sürümüyle bizlere birçok yenilik getiren facebook karanlık mod ile beraber bu derdimize bir çare bulmuştur. Peki, Facebook Messenger karanlık modu nasıl aktif edilir?

Karanlık Mod Nedir?

Karanlık mod kesinlikle her koşuldan faydalı olan bir uygulamadır. Bunu kısaca şu şekilde anlatabiliriz; sizler gece otururken ışıklar sönük ise ya da odanın ışığı loş ise, açık olan ekran renginiz gözlerinizi ve bu esnada etrafınızda yer alan kişileri rahatsız etmektedir. Fakat messengerde takıldığınız noktada karanlık mod devreye girer ve ortama göre ekranın parlaklığını azaltarak kendisini devreye sokar.

Karanlık Mod Aktifliği

Tek bir seçenek ile Messenger de yer alan karanlık modu aktif edebiliriz. Bunun için düzenli olarak bir ay boyunca seçtiğimiz bir kişiye emoji atmamız gerekmektedir. Bunun sonucunda facebook sizin düzenli kullanımınızı inceler ve sizin messengerinize karanlık modu sunar. Fakat tüm bunları yapmadan önce bir hususa dikkat etmek gerekir. Buda telefonunuzda Messenger uygulamasının en son sürümü olduğudur. Eğer ki bu şekildeyse kurallara uyduğunuz taktirde karanlık modu kazanabilirsiniz.

Bu Uygulamadan Kimler Yararlanabilir?

Bu uygulama ilk olarak Android cihazlara yeni bir güncelleme ile verilmiştir. Fakat şu anda android cihazların yanı sıra iOS cihazları da bu uygulamadan yaralanabilmektedir. Bu uygulamanın her koşulda avantajı olduğu gibi, şarj durumu açısından da büyük bir avantajı vardır. Karanlık mod devreye girdiği andan itibaren şarjınız daha az bir şekilde bitmeye başlayacaktır.