Facebook Tema Rengi Nasıl Değiştirilir?

Paylaş!

Sosyal medya ağının en çok kullanılan uygulaması olan Facebook rengi değişirmi sorusu sık sık gündeme gelmektedir. Peki facebook tema rengi nasıl değiştirilir? Facebook’tan sıkılan kullanıcılar tema değiştirmek için belli başlı aramalar yapmaktadır. Sürekli olarak kullanılan bu uygulamaların renk seçeneğinin bulunmaması ise farklı uygulama yüklemeyide zorunlu hale getirmektedir. Bu nedenle gerekli görülen güncellemelerinde biran önce yapılması gerekmektedir. Facebook 2004’te kurulduğundan beri güncellenmektedir. Tasarım ve arayüz olarak bu güncellemelerle facebook oldukça geliştirilmektedir. Ama bu güncellemeler yeteri kadar olamamaktadır. Bu nedenle Facebook genel olarak mavi renkte kullanılmaktadır. Fakat facebook’un temasını değistirebilmek artık çok kolay olabiliyor. Bilgisayar tarayıcısına girerek tema değiştirmek mümkün olabilmektedir. Bilgisayarınızda Facebook temasını özelleştirmek ve rengini değiştirmek için bazı eklentiler vardır.

Chrome’da Facebook renk değiştirme

Renk değişimi yapmak için bir web sitesine ihtiyaç vardır. Web sitesinin çalışması için bilgisayarınızda temel gereksinim olan Mozilla yada Chrome tarayıcısına sahip olmak yeterlidir. Chrome web mağazasından yüklenen Chrome uzantıları ile Facebook tema değiştirme gerçekleştirilir. Bu uzantılar facebook’un mavi olan rengini dilediğiniz başka bir renge dönüştürmeye yaramaktadır. Google Chrome‘u açarak direk olarak Chrome Mağazası’na tıklayıp uzantıyı yükleyebilirsiniz. Bu uzantıyı Chrome’a ekleyerek Facebook hesabını açabilirsiniz. Adres çubuğunun üst sağ köşesinde mavi bir C simgesini tıklayarak tema rengi değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu simgeye tıkladığınızda istedğiniz rengi seçerek uygulayabilirsiniz. Seçtiğiniz renk ile birlikte arka plan renginin, üst çubuk ve metin renklerininde değiştiğini görebileceksiniz.

Facebook en kolay tema nasıl degiştirilir?

Bir başka seçenek olarak ise direk olarak Chrome web Mağazasına girerek yeni bir sekme açılmalıdır. Sol üstte bulunan uygulamalar simgesine tıklanmalıdır. Daha sonra web mağazası seçilerek uzantı yüklenmelidir. Sol üst köşedeki arama butonuna Color Changer for Facebook yazılarak Enter’e basıp bağlantı açılmalıdır. Bu şekilde tema değiştirilmektedir.