Facebook’u Rootsuz Telefonumdan Nasıl Kaldırabilirim?

Paylaş!

Facebook’un telefonlarda çok fazla yer kaplaması birçok kişi tarafından şikâyet edilen bir durum haline gelmeye başladı. Peki, facebook’u rootsuz telefonumdan nasıl kaldırabilirim? İşte yöntemler:

Ayarlar Kısmından Kaldırma

Son derece kolay olan bu yöntemde Facebook uygulaması basit bir şekilde telefonda devre dışı olabilecek. Bu yöntemde ilk önce telefonunuzun ayarlar kısmına girmelisiniz. Sonrasında ayarlar kısmından uygulamalar sekmesini açın. Ardından Facebook yazan kutucuğa bir kez dokunun. Facebook uygulamasını bulduktan sonra açılan sekmeden Devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Bu adımdan sonra Facebook uygulaması telefonunuzdan kalkmış olacaktır.

Uygulama Satın Alma

İkinci yöntemde telefondan Facebook uygulamasını root’suz olarak kaldırmak ilk yönteme göre daha zor ve ücretli. Bu yöntem şu anda yalnızca LG ve Samsung modellerde işe yarıyor. LG marka akıllı telefonları olanlar için, Google Play’den Package disabler pro for uygulamasının satın alınması gerekiyor. Uygulama yaklaşık olarak 18 TL civarında.

Samsung telefona sahip olanların ise Google Play üzerinden Package Disable For uygulamasını satın alması gerekiyor. Uygulamanın yaklaşık olarak fiyatı 20 TL. Uygulamaları indirdikten sonra telefonunuzda çalıştırın. Ardından Facebook uygulamasını bularak kaldırma düğmesine basın. Bu adımdan sonra uygulama telefonunuzdan kalkacaktır.

Komut Kullanarak Kaldırma

En zor yöntemlerden biri olan komut kullanarak Facebook uygulamasını kaldırma yöntemi, en kesin yöntemdir. Bu yöntemde ilk önce App Inspector isimli uygulamayı cihazınıza indirmeniz gerekiyor. App Inspector uygulamasını telefonunuza yükleyin ve ardından çalıştırın. Sonrasında App List kısmına tıklayın. Açılan sekmeden Facebook uygulamasını bulun. Bu işlemden sonra cihazınızı bir bilgisayara bağlayın ve hata ayıklama modunu aktif hale getirin. adb shell pm uninstall -k –user 0 XX bu kodu kopyalayın ve komut isteminde bulunan yere veya terminale yapıştırın. Bu kısımda XX olan yere App Inspector uygulamasından alınan paket adını girin.