Gmail Hesabı Android Telefondan Nasıl Kaldırılır?

Paylaş!

Bu yazıda gmail hesabı android telefondan nasıl kaldırılır? Sorusuna cevap verilecektir. Bundan önce gmail nedir ve gmail hesabı nasıl eklenir konusu hakkında kısaca bilgi vermek daha uygundur.

Gmail Nedir?

Gmail, google’un mail hizmeti verdiği bir platformdur. Gmail hem mobil olarak hem de web üzerinden kullanılan bir hizmettir. Gmail kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize gerek yoktur. Hizmetin ilk yayın tarihi 1 Nisan 2004 yılıdır.

Bu yayın beta sürümüydü. Asıl kullanımına 7 Şubat 2007 yılında başlandı. Bu hizmet yaklaşık 71 dilde kullanılmaktadır. Gmail’in mobil uygulaması yaklaşık 40 dilde yayın yapmaktadır. Gmail’in 1 milyardan fazla kullanıcısının olduğu söylenmektedir. Gmail’le belgelerinizi ve dosyalarınızı da saklayabilirsiniz.

Gmail hesabı oluşturmak için gmail.com’a girerek hesap oluşturun kısmına tıklayıp karşınıza çıkan yerleri eksiksiz doldurup bir gmail hesabına sahip olabilirsiniz. Ayrıca bu istenilen kısımları doğru olarak doldurmaya dikkat edin yoksa şifrenizi kaybedersiniz bir daha hesabınıza erişemezsiniz.

Gmail Hesabı Android Telefona Nasıl Eklenir?

Android telefonunuza gmail hesabı eklemek için aşağıdaki adımları izleyin;

  • Telefonunuzda ayarlar bölümüne girin.
  • Ayarlar bölümünden hesaplar kısmına girin.
  • Karşınıza telefonunuzda bulunan hesaplar çıkacaktır. Bu kısımın en sonuna gelin. Orada hesap ekle kısmına tıklayın.
  • Karşınıza çeşitli hesap türleri çıkacaktır. Buradan gmail kısmına tıklayın.
  • Ekranda sizden girmenizi istenen bilgileri girin.

Bu şekilde istediğiniz gmail hesabınızı android telefonunuza kaydedebilirsiniz.

Gmail Hesabı Android Telefondan Nasıl Kaldırılır?

Yazımızın asıl konusuna gelirsek Android telefonunuzda gmail hesabını şu şekilde kaldırabilirsiniz.

  • İlk olarak cihazınızdan ayarlar kısmına girin.
  • Ayarlar kısmından hesaplar kısmına girin. Hesaplar adı yoksa kullanıcılar ve hesaplar kısmına girin.
  • Karşınıza tekrar hesaplar kısmı çıkacaktır. O kısıma dokunun. Karşınıza daha önce telefona kaydettiğiniz hesaplar çıkacaktır.
  • Kaldırmak istediğiniz hesabın üzerine tıklayın. Yeni bir sayfa açılacaktır. Buradaki hesabı kaldır butonuna basarak hesabı kaldırabilirsiniz.

Bu aşamaları takip ederek android telefonunuzda yer alan hesapları dilediğiniz gibi çıkarabilirsiniz. Bu ayarlar telefon modeline göre biraz farklılık gösterebilir fakat genel olarak bu şekilde hesaplar kaldırılmaktadır.