Google Hesabı Kalıcı Olarak Nasıl Silinir?

Paylaş!

İnternet kullanıcılarının tümüne hizmet veren Google, kullanılmayan ve silinmek istenen hesapların kaldırılması konusunda kullanıcıların bazı işlemler yapmasını istiyor. Peki google hesabı kalıcı olarak nasıl silinir? İşte ayrıntılar:

Google Hesap Silinince Ne Olur?

Google hesabı, birçok hizmetin bir arada bulunduğu bir platformdur. Google hesabı silindikten sonra Gmail verileri, web geçmişi, iGoogle hesabı gibi birçok hizmet de aynı anda silinmiş olur. Silme işlemi yapıldıktan sonra silinen verilere bir daha ulaşmak mümkün değildir.

Google Hesap Silme Aşamaları

Google hesabının silinmesi için şu aşamaları uygulayın:

  • İlk önce Gmail hesabınıza giriş yapın ve sayfada sağ üst köşede yer alan profil resmine tıklayın.
  • Profil resmine tıklandıktan sonra açılan pencerede yer alan Hesabım yazan butona tıklayın.
  • Hesabım sayfasında ayarlar kısmı bulunmaktadır. Bu sayfada yer alan Hesap Tercihleri sekmesine tıklayın ve ilerleyin.
  • Karşınıza gelen sayfa içerisinde Hesap veya hizmetlerin silinebileceği seçenek bulunmaktadır. Bu kısma tıklandığında şu seçenekler karşınıza çıkacaktır:
  • Ürünleri sil ve Google hesap verilerini sil. Google Hesabını silmek için Google hesap verilerini sil seçeneğini seçin.
  • Tekrar şifre girişinin ardından Hesabı sil seçeneği karşınıza gelecektir. Butona tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Google Hesap Silindikten Sonra

Hesap silindikten sonra Google içerisinde yer alan bütün verilerin kalıcı olarak silineceği unutulmamalıdır. Eğer hesap silindikten sonra fikrini değiştirip, hesabını kurtarmak isteyen kullanıcılar olursa, hızlı davranıldığı takdirde hesap tekrar açılabilmektedir. Fikrini değiştiren kullanıcılar https://accounts.google.com/signin/recovery linkine tıklayarak eski Gmail adreslerine girmelidir. Hesap silinmemiş ise Google tarafından kullanıcılara ne yapılması gerektiği ile ilgili bilgilendirme e-postası yollanacaktır. Daha sonrasında Google tarafından gönderilen e-postada yer alan aşamalar uygulanırsa Google hesabına erişmek mümkündür.