Google Reklamları Nasıl Şikayet Edilir?

Paylaş!

Arama motorları arasında belki de en popüler ve en çok kullanılan arama motorlarından biri olan google, yalnızca arama motoru olarak değil aynı zamanda gmail Haritalar gibi farklı bir çok alanda hizmet veren bir şirket. Ancak arama motoruna girip bir şey aradığımız zaman girdiğimiz web sitelerinde ya da arama motoru sayfasında karşımıza bir çok reklam çıkıyor. Peki google reklamları nasıl şikayet edilir?

Zaman zaman rahatsız edici olabilen google reklamlarından rahatsız olmamız ve görmek istemememiz çok normal. Ancak düşündüğümüzde reklam sektörünün önemi ve aktif bir sektör olması sebebiyle kullandığımız hemen hemen bütün uygulamalarda Google reklamlarıyla karşılaşmamız mümkün.

Google Reklamları Nedir?

Google reklamları Google Ads adı ile de anılan, google’ın arama motorunda iş ortakları tarafından bir takım reklamların gösterilmesini sağlayan bir pazarlama aracıdır. Küreselleşen dünya düzeninde teknoloji ve bilişim sistemlerinin gelişmesiyle birlikte reklam sektörü de evrilmiş durumda.

Bu sebeplerle olsa gerek google reklamları da internet reklam sektöründe en çok bütçenin ayrıldığı bir alan olarak karşımıza çıkıyor. Reklam sektöründe kullanılan anahtar kelimeler ve SEO sayesinde kullanıcıların aramaları ile doğru orantılı ve benzer içerikli reklamlar arama motorundan faydalanan kişilerin karşısına çıkıyor.

Google Reklamları Neden Karşınıza Çıkıyor?

Google reklamları ile karşılaşmamızın sebebi yukarıda da açıklandığı gibi aramalarımızla paralel olarak google iş ortaklarının pazarlama faaliyetleri sebebi ile karşımıza çıkıyor.

Daha basit ifade etmek gerekirse yaklaşık olarak 1 milyon reklam verene sahip google şirketi, kullanıcıların aramaları doğrultusunda uygun anahtar kelimeler ile benzerlik gösteren reklamları sunduğu için oldukça yüklü miktarlarda para kazanıyor.

Google Reklamları Nasıl Şikayet Edilir?

Google reklamları her zaman karşımıza çıksa da bazen oldukça rahatsız edici olabiliyor. Rahatsız olduğumuz google reklamlarını şikayet etmek için yapmamız gereken gördüğümüz ve rahatsız olduğumuz reklamı google’a şikayet etmek.

Bu reklamı neden görmek istemediğimiz neden rahatsız olduğumuz gibi teknik bir takım soruları yanıtladıktan sonra artık o reklamı google’a şikâyet etmiş oluruz. Böylece karşımıza bir daha rahatsız olduğumuz türde reklamlar çıkmaması için google tarafından iyileştirmeler yapılır.