Google’dan Chrome İçin Yeni Mod

Paylaş!

Google’dan Chrome İçin Yeni Mod. Çoğu kullanıcının sabırsızlıkla beklediği karanlık mod Google tarafından en sonunda nihayet yayınlandı. Bu özelliğin nasıl aktif edileceğini öğrenmek için haberimizi okuyabilirsiniz. Chrome internet ortamının en popüler web tarayıcısı olarak karşımıza çıkarken, en sonunda karanlık mod uygulamasını herkesin kullanımına açtı. Chrome 73 sürümüne yükseltilen tarayıcılarla karanlık mod basit bir işlem ile etkinleştirebiliyor. Karanlık modu kullanmak isteyen kullanıcılar aşağıdaki adımları uygulayarak bu özelliği aktif hale getirebiliyor.

Karanlık Mod Nasıl Aktif Ediliyor?

Karanlık modu aktif hale getirmek için Chrome kısayoluna sağ tıklanır ve ardından özellikler butonu açılır. Ekrana gelen pencereden ‘Hedef’ kısmındaki uzun adrese (enable features=WebUIDarkMode –force-dark-mode) eklenilir. Ancak bu işlem yapılırken chrome.exe’den sonra boşluk bırakmak gerekiyor. Bu işlemden sonra tarayıcıyı kapatıp tekrar açılması şart.

Karanlık Mod Ne İşe Yarayacak

Bu işlemden sonra Chrome karanlık temada kullanılabiliyor. Karanlık modun ne işe yarayacağı bilinmezken, yukarıdaki mod uygulandığında bu mod etkin olacaktır. Yapılan bu işlemden görev çubuğundaki Chrome sekmesinin etkilenmediği görülüyor. Kısayollarda bu modun etkin olması için tüm kısa yollara bu işlemi uygulamanız gerekiyor.