GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

Paylaş!

Tam haliyle ismi Grand Theft Auto olan GTA oyunu toplam 5 seriye sahiptir. Oyun Rockstar North tarafından geliştirilmiş olup Rockstar Games tarafından piyasaya sürüldü. Oyun, açık uçlu olup aksiyon ve macera tarzı bir video oyunudur. Ancak sızan bilgilere göre GTA 6 sistem gereksinimleri hakkında birçok bilgi bulunuyor.

GTA 6 Çıkış Tarihi

Birçok oyuncu sızdırılan bilgilere göre oyunun piyasaya sürülüp oynanabileceği zamanının 2022 yılı olduğuna inanıyor. Ancak yeni gelecek oyun konsolları olan PS5 ve Xbox Series X’in çıkışında oyunun konsol için çıkarılabileceği de büyük bir olasılık.

GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?
GTA 6 Sistem Gereksinimleri Nasıl Olacak?

GTA 6 Yenilikleri

Oyunun 6. serisi olan GTA 6, hikaye bazında serinin diğer oyunlarının bir devamı olarak çıkacak. Ancak oyunun resmi olarak piyasaya sürülüş tarihi hakkında hiçbir net bilgi yok.

GTA 6’da olacak bazı yenilikler bulunuyor. İşte bunlardan bazıları:

  • Vice City’den başlayan özenti bir madde satıcısı olan Ricardo ana karakter oluyor,
  • GTA San Andreas’teki haritalara benzer ancak üç büyük şehir ve küçük bir kasabaya sahip harita,
  • GTA 5’teki haritalardan çok daha büyük bir haritaya sahip olacak,
  • Oyunun hikayesi dört ana karakter üzerinden ilerleyecek,
  • Oyuncular yalnızca tek bir karakter aracılığıyla oyunu oynayabilecek.

Eski bir Rockstar çalışanı olduğunu iddia eden bir sosyal medya kullanıcısı, oyun hakkındaki tüm merak edilen özellikler ve en ince ayrıntısına kadar detayları bir gönderi üzerinden paylaştı. Ancak Rockstar, resmi olarak herhangi bir açıklama da bulunmadı.

Tahmini Sistem Gereksinimleri

GTA 6 oyununun minimum olarak tahmini işletim sistem gereksinimleri bulunuyor. Bunlardan ilki Win 10 64 işletim sistemidir. İşlemci olarak Intel Core i5-4460 3.2GHz / AMD FX-8350 ve ekran kartı olarak AMD Radeon R9 390 veya NVIDIA GeForce GTX 970 4GB düşünülüyor. VRAM’i ise 4 GB olup sistem belleğinin minimum olarak 8 GB RAM olacağı öne sürülüyor. Depolama alanının ise minimum 65 GB olması bekleniyor.

GTA 6 Özellikleri
GTA 6 Özellikleri

Sızdırılan Bilgiler

GTA serisinin en son çıkarılmış olan GTA 5 oyunu 2013 senesinde piyasaya sürüldü. Oyunun devamı olacak GTA 6’nın ilk sızdırılmış bilgisi ise 2018 senesinde oldu. Oyuncular 7 sene uzun bir bekleyişin ardından 2019 senesi özellikle olmak üzere ilerleyen senelerde birçok sızdırılmış bilgilere sahip oldu. Oyunun hikayesinden karakterlere, haritalarda bulunacak yerlerden oyunun içinde bulunacak araç türlerine kadar birçok bilgi internet üzerinden bulunabiliyor.