Huawei’den Yeni Marka Tescili

Paylaş!

Huawei’den Yeni Marka Tescili. Ünlü mobil cihaz şirketi Huawei, katlanabilir telefonları için yeni bir patent başvurusunda bulundu. Huawei, katlanabilir mobil cihazlara yatırım yapmak için çalışmalara devam ediyor. Popüler şirket, Samsung’un Fold modeliyle yaşadığı sıkıntıları tekrar yaşamamak adına katlama sistemlerinde yeniliklere gitmeye karar verdi.

Katlanabilir Telefon’da Bir İlk

Ünlü android telefon üreticisi olan Huawei, piyasaya süreceği Mate X katlanabilir telefonunu biraz da olsa geciktirirken, Samsung’un yaşadığı gibi bir fiyaskoyla karşılaşmayı kesinlikle istemiyor. Bunun için çalışmalarını devam ettiren Çin devinin Ar-Ge departmanında görev yapan yetkililer, katlanabilir telefonları için birçok yeniliklerin yapıldığı yeni marka tescili aldı.

Yeni açılan patent başvurusunda katlanabilir mobil telefonun, katlandığı anda kenarlarını saran bir tabaka ile çift katlı üstün bir korumaya sahip olacağı yer alıyor. LetsGoDigital’in paylaşıma açtığı patent görüntüleri Huawei’nin gelecek dönemlerdeki katlanabilir telefonlarının nasıl çalışacağını kesin bir şekilde ortaya koyuyor. Aynı Mate X gibi, ihtimallere yaklaşmakta olan bu mobil telefon, şirketin Samsung’a nazaran daha uygulanabilir bir çözüm bulduğuna kanıt oluyor.