Instagram Akış Yenilenemedi Hatası Çözümü

Paylaş!

Instagram uygulamasını günlük yaşantımızda çok sık kullanmaktayız. Durum böyle olunca Instagram uygulaması içerisinde pek çok hata ile karşılaşmaktayız. Peki, mobil uygulamaların sosyal ağlar sınıfında en çok indirilme oranına sahip uygulamalarından biri olan Instagram üzerinde çoğu kullanıcının yaşadığı problemlerden yalnızca biri olan ınstagram akış yenilenemedi hatası nedir? Bu problem genel anlamda Instagram üzerinde ortaya çıkan entelekt bir çökme sonucu meydana gelebildiği gibi bazen sizin kullanmakta olduğunuz internetten de kaynaklanabilir.

Akış Yenilemedi Sorunu Nasıl Çözülür?

Akış yenilemedi hatası için ilk adımda kullandığınız mevcut internet ağının çalışır bir vaziyette olduğundan emin olmanız gerekmektedir. İnternet ayarlarınızı kontrol edebilmek için şayet Wifi’ye bağlı durumdaysanız herhangi bir tarayıcı üzerinden www.instagram.com adresine girmeye çalışıp buradan giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Tarayıcı vasıtasıyla girdiğiniz bu Instagram adresi hata veriyor ve açılmıyorsa bu hususta modeminizi yeniden başlatmanız gerekmektedir.

Akış Yenilenemedi Sorununa Alternatif Çözümler

Akış yenilenemedi sorununu, modeminizi resetleyerek çözmeyi deneyebilirsiniz. Bunun için modeminizi açma kapama tuşundan kapatıp 5 saniye bekledikten sonra yeniden açarak sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Fakat bu yöntem tam bir çözüm arz etmemektedir. Problem devam ettiği takdirde birkaç farklı yöntem de deneyebilirsiniz. Bu yöntemler bazıları;

WİFİ üzerinden bağlantı sağlıyorsanız WİFİ düğmesini kapatıp internet paketinizden Instagram’a giriş yapmayı deneyebilirsiniz.Instagram ana sayfası bazı zamanlar gecikmeli olarak güncellenebilmektedir. Bu sebeple ana sayfayı 2-3 kez yenilemeniz gerekebilir.

Telefonunuzun arka planında çalışır halde olan tüm uygulamaları kapatınız. Bunu yapmak için son uygulamalar alanında bulunan ‘Tüm Uygulamaları Kapat’ butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

Telefonunuzun ön belleği yeterli miktarda dolmuş olabilir. Bunun için rastgele bir çerez temizleyicisini telefonunuza indirerek kullanmayı deneyebilirsiniz.(Clean Master veya Power Clean gibi uygulamalar işinizi görecektir.)

Bu yöntemlerin dışında IP adresinizi değiştirmeniz de gerekebilir. Instagram bazı zamanlar bir IP adresi üzerinde yanlış birtakım davranışlar sergilendiği takdirde IP cezasını uygulamaya koyabilmektedir. Bunu düzeltebilmek için IP adresinizi modeminizi kapatıp açma yöntemiyle ya da mobil APN’lerinde değişiklik yoluna giderek IP adresinizi değiştirebilirsiniz.