Instagram Çekilişlerini Kazanmak İçin En İyi Taktikler

Paylaş!

Instagram çekilişlerini kazanmak  için bazı püf noktalara dikkat etmek gerekir. Bu püf noktalardan bazılarından şu şekilde bahsedebiliriz:

  • Çekiliş yapılan hesabı kontrol etme,
  • Yorum sayısına dikkat etme,
  • Etiketlenecek olan kişilerin seçimi

gibi noktalar dikkate alınarak instagram çekilişini kazanmak mümkün olabilir.

Çekiliş Yapılan Hesabı Kontrol Etme

İnstagramda genelde takipçi sayısını arttırmak amacıyla çekilişler düzenleniyor. Bazı hesaplar ise bu durumu bir araç şeklinde kullanarak aslında çekiliş yapmıyor. Çünkü yapılan çekiliş her zaman bilindik birilerine çıkıyor. Bu nedenle gerçekten çekiliş yapan hesapların kontrol edilmesi çok önemlidir. Dikkat etmeniz gereken noktaları da şu şekilde sıralamak mümkündür:

  • Sayfa daha önce de çekiliş yapmış mı?
  • Sayfanın takipçi sayısının durumu nedir?
  • Çekilişi yapılacak ürünün gerçek fotoğrafları sayfada var mı?
  • Çekilişi yapan sayfa ve kişinin güvenilirliği nasıldır?

Bütün bu kriterleri değerlendirerek çekilişlere katılmanız gerekiyor. Çünkü gerçek çekilişler kadar sahte çekilişler ile de karşılaşabilirsiniz. Bu açıdan internet üzerinde az da olsa araştırma yapabilir veya sayfaların güvenilirliğini araştırabilirsiniz.

Yorum Sayısına Dikkat Etmek

Çekilişe katılmak için kullanacağınız yorumları bir tek yorumla sınırlamayın. Bunun yerine çekilişe birkaç tane farklı yorum ekleyin. Ancak çok sayıda yorum göndererek spam durumuyla da karşı karşıya kalmayın.

Paylaşımda bulunacağınız her yorum farklı bir çekiliş hakkı veriyorsa veya yorumla çekilişe katılıyorsanız, her saat başı yorum atın. Ayrıca çekiliş saatinin 24 saat öncesinden veya 48 saat öncesinden yorum yapmaya başlayın. Bu şekilde çekiliş saatine kadar öne çıkmış olacaksınız.

Etiketlenecek Olan Kişi Nasıl Olmalıdır?

İnstagram çekilişlerine katılmak amacıyla yoruma bir kişi etiketlemeniz istenebilir. Bunun için etiketleme yapacağınız kişiye çok dikkat etmeniz gerekir. Yapılan her yorumda aynı kişiyi etkilemek, spama düşmenize sebep olacaktır. Bu bakımdan her yorumda yeni bir kişi etiketlenirse kazanma şansınız daha da artacaktır.

Bu noktaları dikkate almanız durumunda kesin bir şekilde çekilişi kazanacağınızı söylemek biraz saçma olur. Ancak bu detayları göz önünde bulunduruyor olmanız çekilişlerde kazanma şansınızı artırmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple tüm bu durumları dikkate almak çekilişlerde fayda sağlayabilir.