Instagram Hikayesine Konum Nasıl Eklenir

Paylaş!

Instagram paylaşımlarına konum ekleme yaparken dikkat edilmesi gereken konular arasında birçok farklı konu başlığı üzerinde durulabilir. Ancak ben bunların birkaçından ve sadece ınstagram hikayesine konum nasıl eklenir? Bundan bahsedeceğim.

Instagram Paylaşımlarında Konum Önemli mi?

Instagram paylaşımlarınıza konum eklemek önemli mi diye düşünülecek olursa yapılan bir paylaşımın nereyi temsil ettiği sizin için pekte önemli olmayabilir. Ancak sizi takip eden insanlar, aynı zamanda sizin takipçilerinizin çevresindeki insanlar keşfet menüsü üzerinden sizin paylaşımlarınıza sürekli olarak dahil olabilirler. Burada ilgi odağı olmanızın bir yolu ise yaptığınız etiketlemeler, net açıklamalar ve konum bilgileriyle mümkün olmaktadır. İnsanların ilgisini çekecek bir mekânda yapacağınız bir fotoğraf paylaşımına eğer etiket ve konum eklemezseniz hiç kimseye ulaşmadan maziye karışabilir.

Instagram Hikayesine Konum Nasıl Eklenir?

Bu yaptığınız paylaşımda etiket kullanırsanız, ve ayrıca aktif bir konum bilgisi eklerseniz hem paylaşımınızın daha seçkin görünmesini, hem de kullanıcı olarak ulaşabileceği noktalara tamamı ile ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Instagram paylaşımlarınıza konum eklediğiniz zaman ortak etkileşim kişileriyle de keşfet üzerinden birleşme şansına sahip olursunuz.

Bu sizin takipçi sayınızı, yorum sayınızı ve beğeni çitanızı daha da yukarıya çekecekken aynı zamanda farklı kullanıcılarla da yoğun bir etkileşim ağına girmenizi sağlar. İnstagram paylaşımlarınıza konum eklemek sizin için çok önemli olmasa da hesabınız için önemli bir nokta olabilir.

Instagram Konum Ekleme Nedir?

ınstagram hikayesine konum nasıl eklenir? Instagram konum ekleme özelliği, bir sosyal medya uygulaması olan Instagram üzerinden paylaşacağınız gönderilerinize ek olarak gönderinin nerede çekildiğini ya da nereden paylaşıldığını belirtmektir. Dünyada birçok kullanıcıya sahip olan sosyal medya uygulaması Instagram’a bahsettiğimiz konum ekleme özelliği yıllar önce getirilmişti.

Instagram Hikaye Yer Bildirimi Ekleme Nasıl Yapılır

1- İnstagram uygulamasına kendi hesabınıza giriş yapın.

2- İnstagram uygulamasının sol üst köşesinde yer alan artı işaretine tıklayın.

3- Daha sonra hikayenizi çekin veya önceden çektiğiniz fotoğrafı ekleyin.

4- Ekledikten sonra ekranı tek parmağınız ile aşağıdan yukarıya doğru itin.

5- Ekranı yukarı doğru kaydırdığınızda karşınıza çıkan ekrandan ”location” seçeneğini seçin.

6- İstediğiniz yeri seçin ve işleminizi tamamlayıp hikayenizi paylaşın.