Intel Security True Key Nasıl Silinir?

Paylaş!

İntel Security True Key, Adobe flash player ile birlikte kurulan, AES-256 şifreleme algoritması ile şifreleri bilgisayarınızda saklayan bir uygulamadır. Programın ücretsiz sürümünde 15 adet parola saklayabilirken, ücretli versiyonunda sınırsız parola saklayabilirsiniz. Programın Windows, Mac, iOS ve android sürümleri mevcuttur. Programın bütün versiyonlarında ana parolayı kullanabilirsiniz. Yani ana parola sizin kullanacağınız tek paroladır ve bu parolayı asla unutmamalısınız. Pc ya da mac ile oturum açtıysanız ios veya android işletim sistemine sahip ikinci cihazda da oturum açabilirsiniz. Programın ios ve android için parmak izi okuma özelliği de bulunmaktadır. Google chrome için pc, mac ve android sürümleri desteklenmektedir. Mozilla firefox için pc ve mac sürümleri mevcut iken Microsoft edge için sadece eklenti olarak pc sürümünde kullanılabilir. İos için sadece safari üzerinde kullanılabilir. Program McAfee tarafından üretilmiştir. Peki, Intel Security True Key Nasıl Silinir?

True Key Uygulamasını Kaldırmak İçin Yapılabilecek İşlemler

Birinci Yol:

32 bit işletim sistemi kullanılıyorsa; C sürücüsünde, “Program Files” dosyasına, 64 bit işletim sistemi kullanılıyorsa Program Files (x86) klasörüne giriş yapılır. Klasördeki “Uninstall.exe” dosyası sağ tıkla açılıp “yönetici olarak çalıştır” seçeneği seçilir. Karşımıza gelen pencerede “remove” seçeneği tıklanarak silme işlemi gerçekleştirilir. Kaldırma işlemi bittikten sonra bilgisayar yeniden başlatılır.

Ancak programın kendi kendini yeniden yükleme gibi bir özelliği olabiliyor. Bunu engellemek için önereceğimiz ikinci yolu kullanmanız daha uygun olacaktır.

İkinci Yol:

McAfee Remover Tool uygulaması indirilir. http://us.mcafee.com/apps/supporttools/mcpr/mcpr.asp bu adresten indirebilirsiniz. Dosyayı kaydettikten sonra MCPR.exe uygulamasını açın. Uygulamayı çalıştırmaya başladıktan sonra karşımıza gelen uyarıyı “agree” butonuna basarak kabul edip programın yönergelerini takip ediniz. İntel Security True Key kaldırma işlemi bittikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.