İphone Şarj Etme Süresini Hızlandırma

Paylaş!

Çağımızda kullanılan en yaygın elektronik cihazların başında gelen telefonlar sayesinde günlük hayatımızda birçok işimizi kolaylıkla yapıyoruz. Ayrıca telefonlar sayesinde eğlenceli vakit geçirme imkânı da buluyoruz. Ancak her elektronik cihazda olduğu gibi telefonlarda da pil ömrü sorunu ortaya çıkıyor. Son derece güçlü cihazlar olan telefonların şarjları hızla bitiyor. Bu da tüketicileri mutsuz ediyor. İphone kullanıcıları ise diğer marka telefonları kullananlara göre bu sorundan daha fazla muzdarip oluyor. Zira son derece güçlü ve kaliteli olan iphone marka telefonların en zayıf yönünün pil ömrü olduğunu söyleyenler hiç de az değil. Bu nedenle birçok kişi iphone şarj etme süresini hızlandırma yöntemlerini merak ediyor. Bu yazıyla siz de iPhone’larınızın şarj etme süresini nasıl hızlandırabileceğinizi öğrenebileceksiniz.

1) Şarj Ederken Telefonu Açık Tutma

iPhone telefonunuzu açık vaziyette şarj etmeye başladığınızda enerji tüketmeye devam etmektedir. Bu da telefondan alacağınız enerji verimliliğini düşüren bir durumdur. Telefonunuzu kapalı şarj ettiğinizde telefonunuz fazladan enerji tüketmez. Böylece telefonunuz daha hızlı şarj olur.

2) Şarj Ederken Priz Kullanma

Çoğumuz telefonlarımızı ya bilgisayar ya da powerbank aralığıyla şarj ederiz. Ancak bu durum hem yavaş şarja neden olur hem de vakit kaybı oluşturur. Eğer şarj ederken priz kullanırsanız göreceksiniz ki telefonunuz daha hızlı şarj olacaktır.

3) İphone’u Sıcakta Şarj Etmeyin

Özellikle iphone marka telefonlar sıcak ve soğuk değişimlerinden çabucak etkilenebilmektedir. Bu nedenle telefonunuzu şarj ederken serin bir yerde tutmayı unutmayın. Böylece telefon daha hızlı şarj olacaktır.

4) Tam Şarj Etme

Genelde telefonlarımızı tam dolmadan şarjdan çıkarırız. Bu da pilin yapısının bozulmasına neden olabilir. Bu nedenle telefonlarımızı şarj ederken tam dolduktan sonra şarjdan çıkarmalıyız.