iPhone’da Fener Ayarı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Bazı zamanlar iOS işletim düzeneği ve güncellemeleriyle alakalı birçok problem gündem olurken yine de imtiyazlı bir sistem sayılması kullanıcıları cezp etmektedir. Bu bağlamda iphone’da fener ayarı da merakla beklenen konulardan birisi olmaktadır. Öncelikli olarak 3D touch ile gelmiş olan iPhone 5S, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus daha evvelki serilere nazaran yeni güncellemeler ile beraber çok daha büyük ve daha zengin niteliklere sahip olacak biçimde ön plana çıkmaktadır. Güncellemelerle iOS sisteminde kontrol mekanizmasında kısa yol tuşu yer alan el feneri ışığının kuvvetini ayarlamanız olanaklı hale gelmektedir.

El Fenerinin Kuvvetini Ayarlama Metodu

Son yapılan güncellemelerden birisi olan iOS 10 ile yüklenen bu özellik, el feneri ışığının kuvvetini üç değişik kademeye değin basit bir şekilde ayarlamanızı olanaklı kılmaktadır. Çok pratik olan bu özelliğe ulaşım sağlamak yararlı bir ayrıntı olurken yapılması gereken ise kontrol mekanizmasına girmek olacaktır.

Denetim Merkezinde Fener Işığı Ayarı Nasıl Yapılır?

Öncelikli olarak telefonunuzun açma kapatma tuşu ile ekranı aktif ettikten sonra parmağınızı iPhone marka cihazınızın alt köşesinden üst köşesine doğru süratli bir biçimde sürüklemeniz gerekmektedir. Bir diğer ifadeyle kontrol merkezi penceresini açmanız gerekmektedir. Bu alanda kişiselleştirmiş olduğunuz bir kontrol merkezi bulunurken birçok değişik kısa yol butonu ile karşılaşacaksınız.

Bununla beraber son olarak oynatmış olduğunuz müzik ya da video ile alakalı birtakım kontrol seçeneği de görerek kontrol sağlayabilmektesiniz. Bu butonlardan bir tanesi de sol alt bölümün köşe kısmında yer almakta olan el feneri simgesidir.

El fenerinin üzerine basarak 3D Touch işlevini faal hale getirebilmektesiniz. Bir anlamda standarttan bir nebze daha sert ve uzun bir şekilde ikonun üzerine parmaklarınızı basılı tutmanız gerekmektedir. Bu alana bir ya da iki saniye kadar basılı tutmanızın akabinde telefonunuzda titreşim olacak ve el feneri simgesinin üzerinde üç ayrı seçenek belirerek ekranınıza yansıyacak. Söz konusu bu üç seçeneğin içerisinden dilediğinizi seçerek el fenerinizin kuvvetini arzu ettiğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.