iPhone’da Fener Ayarı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Kimi zaman iOS işletim sisteminde ve güncellemelerinde bir çok sorun ile gündeme geldiği bu dönemde yine de ayrıcalıklı bir sistem olarak kullanıcıları büyülüyor. iphone’da fener ayarı nasıl yapılır? da bu doğrultuda çok merak edilen konularında başında gelmektedir..

3D Touch Özelliğinin Kolaylığı

İlk olarak 3D Touch özelliği ile yenilenen iPhone’lar; iPhone 5, iPhone 6, iPhone 6S Plus, iPhone 7’ler ve de daha önceki serilerden daha yeni güncellemeler ile birlikte çok daha geniş ve bir o kadar içerikçe zengin özelliklere sahip olarak zirveye çıkıyorlar. Güncellemeler ile birlikte iOS sistemi denetim merkezin sayesinde kısa yol tuşu bulunan el feneri ışık şiddeti rahatlıkla ayarlanabiliyor.

En yeni gelen güncellemelerden olan iOS 10 ile gelmiş olan bu özellik, el feneri ışık şiddetini üç dört farklı kademeye kadar çok kolay bir biçimde ayarlayabilmenizi sağlamaktadır. Ve hatta 3D Touch özelliği ile bu üç kademe arasında kolayca bir seçim yapabiliyorsunuz. İnanılmaz basit olan şu özelliğe erişmek faydalı bir detay olduğu zaman son olarak yapmanız ise denetim merkezine girmektir.

Denetim Merkezinde Fener Işığı Ayarı

İlk olarak telefonu açma ve kapama tuşu ile ekranınızı öncelikli olarak açtıktan sonra parmağınızı iPhone ekranının en alt köşesinden başlayarak üst köşesine doğru hızlı bir hareket ile sürükleyin. Böylelikle denetim merkezi penceresin açmış olacaksınız.

Bu şekilde kişiselleştirilen bir denetim merkezi pek çok farklı kısa yol butonları ile karşılaşacaksınız. Aynı zamanda son çalınan müzik ya da videolar ile ilgili bazı oynatma seçeneklerini de görerek kontrol edebilirsiniz. Tüm bu butonlardan bizim ihtiyacımız olan asıl buton ise sol alt köşede yer alan el feneri simgesidir.

El fenerinin üzerini basarak 3D Touch fonksiyonu ile etkin hale getirin. Tabi ki bunun için normalden biraz daha sert bir şekilde ve uzun biçimde düğmeye Parmağınızı basılı tutun. Buraya çok kısa bir süre kadar basılı tuttuktan sonra telefonunuzda bir titreşim olacak ve el feneri ikonunun üzerinde üç farklı seçenek çıkacaktır.

Fener Şiddeti Ayarlama

Bu üç seçenek arasında istediğinizi seçerek el fenerinizin şiddetini istediğiniz şekilde ayarlayabilirsiniz. Öncelikle sunulan ışık kademeleri parlak ışık, normal ışık ve düşük ışık gibi sunuluyor. İstediğinizi seçerek üzerine bastığınızda fener seçilen kademe ile yanarak kullanıma hazır hale gelecektir.