İphone’da Görüşme (Çağrı) Kaydetme Uygulaması

Paylaş!

Iphone’da görüşme (çağrı) kaydetme uygulaması  bulunmaması sebebiyle sesli aramaları kaydetmede telefon kayıt uygulamaları kullanılıyor. Bu uygulamalar da iki yöntem ile çağrı kaydetme işlemi yapıyor. İlk yöntem, görüşmeyi kaydedici uygulama aracılığıyla başlatan bir yöntemdir. Bu yöntem ile giden çağrıyı sunucu ücreti ödemeden kaydetmeniz mümkün oluyor. Fakat bu yöntemde sadece giden çağrılar kaydedilebiliyor. Ayrıca bu yöntemde kaliteli bir iletişim için internet hızı da önemli hale geliyor.

Kullanılan ikinci yöntem ise üç kişinin birada görüşme yapabildiği bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde kayıt edilen görüşmeler dinleyebiliyor ve telefona indirilebiliyor.

Bu yöntemi kullanmakta olan uygulamalar gelen ve giden çağrıları kaydedebiliyor fakat sunucuyu arayarak görüşmeye dahil ettiği için pratik bir çözüm sunmuyor.

Aynı zamanda yapılan görüşmeler için devamlı olarak sunucudan hizmet satın almak durumunda kalıyorsunuz. Bu uygulamaların dışında da herhangi bir uygulama ücreti ödemeden daha kaliteli hizmet veren uygulamalar da mevcuttur. Bu uygulamalardan birkaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

İpadio Uygulaması

Bu uygulama ile gelen ve giden çağrılar kaydedilebiliyor. Kayıt uzunluğu maksimum olarak 60 dakika şeklinde belirlenmiştir. İpadio uygulaması ile arama kaydetmek için bulunulan bölgeye ait İpadio numaralarından biri aranıp size verilen pin’i girmelisiniz.

Ardından istenilen numara aranıp kayda başlamak adına iki çağrı birleştirilir. Bu uygulama ile yapılan kayıtlar hesapta otomatik olarak görünür. Ayrıca yapılan kayıt işlemi de bu uygulama ile karşı tarafa bildiriliyor.

TapeACall Uygulaması

Iphone için tasarlanmış çağrı kaydetme uygulamalarındandır. Gelen ve giden çağrıları kaydeder. Kayıt süresi yoktur. Kayıtlar telefona indirilebiliyor. Bunun yanında da Dropbox, GoogleDrive gibi platformlara kaydedebilme imkanınız var.

TapeAcall uygulaması, yapılan görüşmeleri kendi sunucusuna kaydeden bir uygulamadır. Bu sebeple çağrıyı kaydetmeye başlamak için görüşme yapılmadan veya görüşme yapıldıktan sonra uygulamanın numarası aranarak üçlü görüşme oluşturmanız gereklidir.

Call Recorder Pro Uygulaması

Call Recorder adlı uygulama ile gelen ve giden çağrılar kaydedilebiliyor. Ayrıca yapılan kayıtlar da telefona indirilip e-mail, Dropbox, Message gibi ortamlarda paylaşılıyor. Bu uygulamada üçlü çağrı birleştirme kullanıldığı için kayıtlar da kendi sunucusunda yer alıyor.