İphone’da Yeni Klavye Ekleme

Paylaş!

İphone telefonlarda bilindiği üzere, işletim sisteminin farklı olması nedeniyle android telefonlara göre bazı özellikleri değişiklik göstermektedir. İphone’da yeni klavye ekleme, zil sesi değiştirmek ya da müzik dosyası göndermek gibi sorularla sık sık karşı karşıya kalınabiliyor.

İphone Var, Sıra da Ne Var?

Evet, İphone’da bulunan, İOS işletim sistemi android telefonlardan farklı olmakla birlikte, çoğu insan Android telefondan İphone telefona geçtiği zaman bir süre ufak sıkıntılar yaşayabilir. Bu ufak sıkıntılar bazen bir klavye ekleme, bazen yeni bir müzik indirme ya da gönderme hatta bazı zamanlarda telefonun çoğu özelliğini bulamayıp, sürekli bir arayış içine girmek. Evet bilen ve sürekli kullanan kişi için İOS işletim sistemi, bir süre kullandıktan sonra, aslında çok ta zor gelmeyebilir ancak bilmeyen bir kullanıcı için bu iş bazen sınırları zorlayabilir.

İphone Kullanım Kolaylığı

Aslında dediğimiz gibi, İOS çok da karışık bir işletim sistemi sayılmaz yalnızca öğrenmek biraz zaman alır. Öğrendikten sonra gerisi oldukça basit diyebiliriz. Birkaç tık ile istediğiniz işlem anında tamam.

İOS işletim sisteminde de Android işletim sistemi gibi birçok işinizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Ana Menü, Whatsapp, gibi uygulamalarda bazı tuşların yeri Android telefona göre farklılık göstermektedir.

İphone’da Klavyeme Neler Yapabilirim?

İphone’de telefonunuza, yazım denetimi yapabilir, yazım denetimi özelliğini açıp kapatabilirsiniz. Ayrıca, farklı dillerde yazılar yazmak istiyorsanız, istediğiniz yazı diline göre klavyeler ekleyebilirsiniz. Eğer isterseniz ekran klavyenizin veya Apple kablosuz klavyenizin de yerini değiştirebilirsiniz.

Peki Yeni Bir Klavyeyi İphone Telefona Nasıl Ekleyebilirim?

Bunun için yapmanız gerekenler aslında çok da zor ve uzun süren bir işlem değil. Yapmanız gereken ilk şey, eğer farklı bir dilde örneğin; Rusça, İngilizce, Fransızca, İspanyolca gibi farklı klavyeler eklemek istiyorsanız; Ayarlar bölümünden Genel kısmına girerek, açılan sayfada klavye kısmına tıklayıp daha sonra da klavyeler kısmına tıklayarak çıkan sayfada, Yeni Klavye Ekle kısmına basarak, istediğiniz dildeki klavyeyi seçebilirsiniz. Bu yöntem ile son zamanlarda da sıklıkla kullanılan emoji klavyesi de ekleyebilirsiniz. Bu klavye türü de günümüzde sıklıkla tercih edilen bir klavyedir.