iPhone’un Yeni Tasarımı Da Tepkiyle Karşılandı

Paylaş!

iPhone’un Yeni Tasarımı Da Tepkiyle Karşılandı. iPhone 11, yeni tasarımı ile kullanıcıları hayal kırıklığına uğrattı. Önceki tasarımı ile hemen hemen aynı tasarlanan yeni cihaz, daha da fazla tepki alacağa benziyor. iPhone, bir önceki tasarımında hayranlarından çok sayıda olumsuz eleştiri almıştı. Bu tasarımda hayranların beklentisi oldukça yüksekti. Fakat beklenen olmadı.

Geskin Yorumlar Karşısında Verecek Cevap Bulamadı

Teknoloji tasarımcısı Ben Geskin’in yeni İPhone için oluşturduğu fiziksel modeller, kullanıcıları hiç mutlu etmedi. iPhone hayranlarına yeni tasarıma alışıp alışmadıklarını soran Geskin, gelen kötü yorumlara verecek cevap bulamadı. Yeni tasarıma yönelik yapılan 900 yorumdan neredeyse tamamı olumsuz eleştiriydi.

Gelen yorumlar arasında ilgi çekici ironik notlar da kullanıcıların yüzünü güldürdü. Bazı kullanıcılar yeni tasarımı “Korkunç”, “İlginç” şeklinde yorumladı. Beğenilen yorumlardan birinde de Steve Jobs’a gönderme yapıldı. Yorumda Steve ölmemiş olsaydı tüm çalışanları kovardı şeklinde ifadeler yer alıyor.

Beklenti Karşılanmadı

Apple, iPhone 11’den bahsederken hayranlarını epey heyecanlandırmıştı. Sensörlerinde devasa bir yenilik yapacağını söyleyerek beklentiyi yükseltmişti. Fakat bu devasa tabirinin boyutu ifade ettiğini kimse düşünmüyordu. Yeni amiral gemide büyük bir batarya da bekleniyor. Ayrıca 3D Touch teknolojisini bırakarak Touch ID teknolojisini kullanması da bekleniyor.