Karşıyaka’da Yapılacak Olan E-Spor Festival Tarihi Netlik Kazandı

Paylaş!

Karşıyaka’da Yapılacak Olan E-Spor Festival Tarihi Netlik Kazandı.İzmir’de ilk defa düzenlenecek olan Karşıyaka E-Spor ve Oyun Festivali’nin tarihi netleşerek kamuoyuna duyuruldu. Oyun dünyası ve oyun sektörünün hızla gelişmesi günümüzde mahalli idareyi de harekete geçiriyor.

Şölen Gibi Festival

İzmir’in en gözde ve en işlek ilçelerinden olan Karşıyaka’da, şehrin ilk oyun ve oyunculuk festivali için start verilerek, festivalin yapılacağı tarih belli oldu. Oyun ve oyunculuk; festival ya da fuarları için Türkiye’nin en aktif kentleri arasında İstanbul yer alıyor. Bu konu, Türkiye’nin diğer köşelerindeki oyuncuların yapılan aktivitelerden uzak kalmasına yol açıyor.

İzmir’in en büyük ilçelerinden biri olan Karşıyaka’da ise Ege Bölgesi’nde görev yapan oyuncuların ilgilerini çekebilecek bir şölen havasında etkinlik planlanıyor. Yapılan bu lansman toplantısıyla, şehrin ilk oyun festivali için Belediye Başkanı tarih açıkladı.

Tugay yaptığı açıklamada İzmirli genç arkadaşların İstanbul’daki gibi güçlü oyun ve oyunculuk etkinlikleri konusunda istekli olduklarını belirterek etkinliğin tarihini de verdi. Başkan; Karşıyaka E-Spor ve Oyun Festivalinin, yaz mevsiminin başlangıcı olan, 8-9 Haziran 2019 tarihinde düzenleneceğini bildirdi.