Masaüstü Twitter’da Eski Tasarıma Geri Dönme

Paylaş!

Dünya’nın en popüler sosyal medya ağlarından biri olan Twitter platformu, kısa zaman önce masaüstün üzerinde ki tasarımını tamamen değiştirdi. Ancak bu durumundan birçok insan memnun kalmayıp, masaüstü twitter’da eski tasarıma geri dönme yollarını arıyor. Elbette ki Twitter’in eski tasarımına geri dönmek mümkün.

Twitter’da Eski Tasarıma Nasıl Dönülür?

Twitter, masaüstü sürümüyle kendisini güncelledi ve eski görüntüden epeyce farklı bir hal aldı. Ancak bu sürümü gören kişiler, yeterli beklentiyi göremediği için eski haline döndürmeye çalıştı. Bunun için birkaç yöntem bulunuyor. Üstelik oldukça kolay bir şekilde eski masaüstü sürümünü kullanılabilir.

GoodTwitter bu işlemi mümkün kılan eklenti olarak karşımıza çıkıyor. Yani, Zusor isimli bir geliştirici tarafından GoodTwitter adında bir eklenti yaratıldı. Ancak bu tamamen Chrome ve Firefox için geçerli bir eklentidir. Bu eklenti sayesinde Twitter uygulamasının eski masaüstü sürümünü rahatlıkla kullanabiliyoruz.

GoodTwitter Eklentisini İndirme İşlemi

Eğer Chrome veya Firefox internet tarayıcı kullanıcıysanız, tek yapılması gereken uygulamayı indirmek ve aktif olarak kullanmaktır. Böylece Twitter.com üzerinden açılan sayfayı yenileyerek, masaüstü eski sürümünü kullanabiliyoruz.

Opera Kullanıcıları Twitter Eski Tasarımı İçin Ne Yapmalı?

Diğer internet tarayıcıları kadar opera İnternet tarayıcısı da kullanılıyor. Bunun için bahsedilen eklenti kullanılamaz. Ancak bunun yerine bazı kişilerin paylaşımları doğrultusunda, Chrome eklenti üzerinden Opera İnternet tarayıcısında da kullanıma açılabiliyor. Kesin olmamakla birlikte birçok insan kullanabildiğini aktarıyor.

Deneyen birkaç kişi bu uzantının, bilgisayar içinde ki verileri gizli olarak ele geçirdiğini niteliyor. Ancak bundan emin olabilmek için Chrome veya Firfox kaynak kodları kullanılabilir.

Dizin Yönetimi ile Eski Sürümü Kullanmak!

Twitter, Türkiye’de de bu sürümü aktif etmesiyle birlikte oldukça eleştiriye şahit olmuştur. Eski sürümü kullanmak isteyen kişiler için uygulanması gereken bir diğer yöntem ise, ‘’Dizin’’ yönetimidir. Bunun için yeni tasarımın sol kısmında bulunan ‘’Daha Fazla’’ seçeneğine tıklıyoruz. Ardından ‘’Ayarlar ve Gizlilik’’ kısmına girerek, ‘’Twitter Hakkında’’ bölümüne tıklıyoruz. Son olarak karşımıza ‘’ Dizin’’ seçeneği çıkacaktır. Burada şu anlık eski tasarımı aktif olarak kullanabiliyoruz. Ancak bu yöntem kalıcı değildir, her giriş yapıldığında işlemler tekrar yapılmalıdır.