Netflix E-mail Adresini Değiştirme

Paylaş!

Kullanımı son zamanlarda artan abone sayısı ile de sıklaşan platformlardan bir tanesi olan Netflix kullanıcıları Netflix e-mail adresini değiştirme konusunda sorular sorabilir. Platform üyelerine birbirinden farklı dijital imkanlar sunuyor. Dizi, film veya diğer izlenebilen içeriklerin sorunsuz bir şekilde temin edilmesi için de ödemeler yapıldıktan sonra hesap açılması gerekiyor.

Hesabın açılması için e-mail adresi kullanımı ile birlikte parola oluşturulması istenir. Bu adımlar tamamlandıktan hemen sonra ise kullanıcı adresine giriş sağlar. E-mail adresi ve parola unutulmaması gereken detaylar arasında yer alır. Unutulması halinde ise güncelleme yapma şansınız bulunur.

E-posta Güncelleme Nasıl Yapılır?

E-posta adresinizin kullanımı birçok konuda yardımcı olur. Parolanızı unutmuş olmanız halinde yenileme yaomak için sıfırlama e-postası yollanması gerekir. Bu durumda e-postanızın şifresini unutmak veya hangisi olduğunu hatırmamak değişimin imkansız olmasına neden olabilir. Bunun için de e-posta adresinizin güncel ve giriş işlemlerinde kullanılır olduğundan emin olmalısınız.

Yardım Menüsünden İlerleme

E-posta adresinizi değiştirmek için profil açmalısınız. Profili açarken sorun yaşadığınızda oturum açma yardım sayfası olarak çevrilen yardım menüsüne ulaşmalısınız. Bu kısma tıkladığınızda ekranınız yenilecektir. Açılan ekranda parola veya e-posta unutulması halinde yapılacak olan yollar çıkar.

E-posta yoluyla ilerlemek isteyenlere parolasını sıfırlamak adına bir mail yollanır. E-posta unutulması halinde ise hesabınızın bulunması için bilgiler istenir. Adınız, soyadınız ve ödemede kullandığınız kart olmak üzere boşlukları doldurmalısınız.

Hesabınız bulunduktan sonra e-posta değişimi için gereken güvenlik soruları kısmı gelir. Bundan sonra da yardım menüsünden ilerleyerek yenileme işlemine devam edebilirsiniz. Kısa süren bir işlem olmasına karşılık bazı detayları hatırlamanız da gereken adımları içerir.

Sonuç Elde Edemediğinizde Ne Yapılmalıdır?

Bu menüden istenen sonucun alınması son derece kolaydır. Yine de zorluk yaşanması durumunda sistemsel bir hata ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Böyle zamanlarda iletişim numarasını aramak daha iyi olacaktır.

0850 390 74 44 numaralı hattı arayarak konuyu aktarmanız yeterlidir. Çağrı temsilcisi konu ile alakalı olan soruları teyit ettikten sonra size gereken kısımlarda yardımcı olmaya devam edecektir.