Office Uygulamaları Ücretsiz Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Tüm dünyada yıllardır en çok kullanılan Office programları için Office Uygulamaları Ücretsiz Nasıl İndirilir? Sorusu cevaplanıyor. Paket halince bulunan Office uygulamaları içerinde word, excel, power point, e-posta, takvim, kişiler, onedrive, docs.com gibi genellikle iş hayatında kullanılan dokümanlar bulunur.

Office uygulamaları ilk çıktığı zamanlarda sadece programı satın alıp bilgisayarına kuranlar kullanabiliyordu. Diğer durumlarda bu programlar çalışmazdı. Office programlarına rakip çıkan yeni programlar sayesinde tekeli kırıldı. Microsoft firması belirli şartlar karşısında bu programları ücretsiz olarak kullandırabiliyor.

Online Uygulamalar

Office programları konusunda en pratik yol online uygulamalardır. Kullandığınız tarayıcı ile bu programları ücretsiz kullanabilirsiniz. Ayrıca uygulamaları bilgisayarlara indirmeye ve yavaşlatmaya gerek yok. Online kullanacağınız Office programları ile düzenlemeler yapabilirsiniz.

Mobil Uygulamalar

Sınırlı düzenleme imkânına sahip olan mobil uygulamalar, telefonlara indiriliyor. Sadece temel düzenleme seçeneği veren uygulama kolaylıkla iniyor. Telefonlarda bu uygulamaları kullanmak biraz zahmetli olsa da akıllı diğer cihazlardan (tablet) kullanımı daha kolaydır. Android cihaza indirilecek bu Office programları ayrı ayrı iniyor. Android işletim sistemli telefonlarda 4.4 sürümden sonraki cihazlara uygulamalar inebiliyor.

Deneme Sürümlü Office 365

Deneme sürümü olan Office 365 1 ay boyunca Office programlarını ücretsiz kullandırıyor. Deneme sürümünü 1 ay ücret vermeden önce kredi kartı ya da banka kartı bilgilerinizi vermeniz gerekiyor. 1 ay dolduktan sonra otomatik olarak karttan ücret çekimi yapılır. 1 ay dolmadan üyeliğinizi iptal ederseniz kartınızdan herhangi bir çekim yapılmaz.

Office 365 ProPlus

Microsoft, Office 365 gibi Office 365 ProPlus kullanmanıza izin verir. Hem Office 365 hem de Office 365 ProPlus ile toplamda 2 ay ücretsiz kullanım hakkınız olur.

Yeni bilgisayar ya da tablet alacağınız zaman satıcı firmalar ürünlerini satabilmek için promosyon ya da hediye kampanyaları yapar. Yazıcı, mouse, klavye, kulaklık gibi bilgisayar ekipmanları sunarlar. Fakat cihazınızı alırken Office programları talebinde bulunabilirsiniz. 1 yıllık ücretsiz kullanabileceğiniz bu programların kurulumu oldukça kolaydır.