Oppo Reno 3 Özellikleri

Paylaş!

Gelişim ve teknoloji tabanlı bir şekilde yaşanan akıllı telefon tercihleri arasında Çinli marka Oppo da kendine yer edinir oldu. Akıllı telefon konusunda çok fazla geçmişi olmamasına karşılık pazarda iyi bir yer edinme konusunda emin adımlarla yürüyen markanın Oppo Reno 3 amiral gemisi dikkatleri üzerine çeken model oldu. Tasarım, şıklık ve donanımdan yola çıkan bir felsefe benimseyen Oppo Reno 3 özellikleri sayesinde arananlar arasında kendine yer edindi. Türkiye pazarında da kolaylıkla ulaşılabilir durumda olan telefon için ortalama rakamların 6 veya 7 bin civarında olduğu da belirlendi. Yetkili satış noktalarından temin edilebiliyor.

Genel Özellikleri Nelerdir?

Ürünle alakalı olarak sıralanabilecek olan temel özellikler tasarım ve baz modelin ne olduğunu anlamanıza olanak tanıyor:

  • Üründe belirlenen ağırlık ortalama 170 gr’dır,
  • Genişlik ve kalınlık olarak 73.3 ve 7.9 mm olarak tasarlanmıştır,
  • Renk seçenekleri kuzey ışıkları veya karbon siyahı olarak belirlenmiştir,
  • Android 10 ile desteklenen ColorOs7 işletim sistemi ile donatılmıştır,
  • Pil ömrü kullanıma göre 24 veya 48 saat sürebilir,
  • 8GB RAM vardır,
  • 128 GB dahili hafıza ve 256 GB’a kadar artırılabilir harici hafızası bulunur.

Bu ürünle alakalı olarak yapılan temel değerlendirmeler ürünün amiral gemisi olarak sıfatlandırılmasının haklı olduğunu anlatıyor. Kamerası ile de dikkatleri çekiyor.

Kamera Donanımı Nasıldır?

Toplamda 4 arka kamerası ve ön kamerası ile beğeni alan mobil cihazın çözünürlükle alakalı da oldukça başarılı sonuçlar verildiği biliniyor. Arka kameralar sırası ile 13, 48, 8 ve 2 MP kalite sunuyor. Ön kamerasında 44 MP imkan buluyor. Flaş LED olarak seçilirken sensör boyutunda 48 MP tercih ediliyor. Arka kamerasında 4000*3000 olacak şekilde normal modda piksel bulunuyor. Ayarlanan çıkış modu ile bu piksel 8000*6000 olarak yükseliyor.

Ekran Özellikleri Nasıldır?

Oppo Reno 3 serisinde ekrandaki gerçeklik duygusu ön plana çıkarılıyor. 16 milyon renk kapasitesi ile renkli ve son derece gerçek görüntüler veriyor. Çoklu pencere ve dokunmatik de bulunuyor.

Kutunun İçeriğinde Neler Var?

Satın alınan telefon kutusu içerisinden telefonunuz, şarj aleti, kulaklıklar, USB kablosu, kılıf, garanti belgesi, koruyucu, sim kartı çıkarmak için düzenek vardır.