Playstation Çevrim İçi Kimliğini Değiştirme

Paylaş!

Playstation tarafından kullanıcılara sunulan yeni bir özellik olan çevrim içi kimlik değiştirme işlemi, günümüzde birçok kişi tarafından uygulanan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. İsim ve ID değiştirilmesine imkan sunan bu işlem, birçok Playstation kullanıcısı tarafından playstation çevrim içi kimliğini değiştirme olarak sıkça aratılmaktadır.

Playstation Çevrim İçi Kimliğini Değiştirme Nedir?

Playstation şirketinin ürettiği cihazlar olan Playstation 4 ve son çıkan yeni bir model olan Playstation 5 için sunduğu bir imkan olan çevrim içi kimlik değiştirme işlemi, kullanıcıların bu işlem sonucunda Playstation ismini ve ID kimliğini değiştirebilmesine imkan sunmaktadır.

Normal şartlarda şirket tarafından kimlik doğrulaması nedeni ile izin verilmeyen bu değişiklikler, 2020 yılı itibari ile birkaç yöntem sonucunda değiştirilebilen özellikler arasında yer aldı. Playstation çevrim içi kimliğini değiştirmek isteyen kişiler, bu işlemleri ana birim üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebiliyor.

Playstation Çevrim İçi Kimliğini Değiştirme Nasıl Yapılır?

Playstation üzerinden sahip oldukları hesapların çevrim içi kimliğini değiştirmek isteyen kişiler, birkaç farklı yöntem ile kısa süre içerisinde kimlik değişimini gerçekleştirebiliyor. Çevrim içi kimliğini değiştirmek isteyen Playstation kullanıcılarının şu adımları takip etmesi yeterlidir;

  • Playstation ID ve şifreniz ile hesabınıza giriş yapın.
  • Arayüz üzerinde yer alan Ayarlar sekmesine ulaşın.
  • Karşınıza çıkan menüden Hesap Yönetimi başlığına erişin.
  • Buradan Hesap Bilgileri kısmına tıklayarak bilgilerinizi görüntüleyin.
  • Profil bilgileri arasında yer alan ”Çevrim içi Kimlik” sekmesinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu birkaç adım sonunda kolaylıkla değiştirebileceğiniz çevrim içi kimlik bilgileri, Playstation şirketi tarafından kullanıcılarına sunulan yeni özellikler arasında yer alıyor. Günümüzde birçok kullanıcının tercih ettiği işlem, arayüz üzerinden uygulanabilmektedir.

Playstation Çevrim İçi Kimliğini Değiştirme Sonrası

Playstation kimliğini çevrim içi arayüz üzerinden değiştiren kullanıcılar, yaklaşık 2 günlük bir süre içerisinde oyunlara giriş kısmında eski ID numaralarını görebilmektedirler. Bu sorunun ilk nedeni ise Playstation tarafından güncellenen bilgilerin değiştirilme süresidir. Ancak bu problem iki günlük bir süreç sonunda değişerek kullanıcılar yeni sahip oldukları çevrim içi ID ve kimlik bilgileri ile birlikte kolaylıkla tüm oyunlara ve Playstation erişime sahip olabilmektedir.