Samsung Gelirlerinin %60 Düşeceğini Belirtti

Paylaş!

Samsung Gelirlerinin %60 Düşeceğini Belirtti.Samsung tarafından 2019 yılının ilk çeyrek gelir tahminlerine göre firma gelirlerinin 2018’in aynı çeyreğine nazaran %60 azalacağını söyledi.

Güney Koreli teknoloji devi Samsung firması geçen senenin ilk çeyreğinde 13,7 milyar dolar; 2017 senesinin ilk çeyreğinde ise 9,5 milyar dolar gelir elde etmiş olan firma bu senenin ilk çeyreği için de gelir tahminlerini 5,4 milyar dolar düzeyinde gösterdi.

Samsung Gelirlerinin Azalması

Samsung, gelirlerinin bu kadar azalması konusunda en önemli sebepleri bellek çipi fiyatlarında görülen düşmeye ve iPhone’lar için piyasaya sürülen OLED ekran siparişlerinden dolayı olduğunu belirtti. Aynı zamanda Apple markasının 2018 model iPhone’ların satışlarında istenilen düzeye gelmemesi, bu firmada da ciddi anlamda bir gelir kaybı meydana gelmesine sebebiyet veriyor. Ancak halen Samsung için bütün haberler olumsuz değil.

Firma çok popüler olan Galaxy S10 ürününün bu tabloyu her an değiştirebileceğini öngörüyor. Bunun için de veri merkezlerine gerçekleştirilen yatırımların bu sene zarfında yükseleceğini ve bellek satışlarının da artacağını belirtiyor. Yine katlanabilir akıllı telefonların popüler hale gelmesi de çok olumlu bir etki yapacaktır.