Samsung’dan Yeni Çip Üretimi

Paylaş!

Samsung’dan Yeni Çip Üretimi. Cep telefonunuzda her zaman daha fazla boş alan bulunması taraftarıysanız Samsung’un size özel tasarladığı yeni çipler çok hoşunuza gidecek.

Yeni Çiple Neler Değişiyor?

Elektronik tasarımlarında kaliteyi sunan Kore merkezli elektronik devi, 12GB LPDDR4X RAM çipini üretmeye başladığını duyurdu. Android telefonların çoğunda olduğu gibi, Samsung Galaxy S10’da 8 GB RAM veya Google Pixel 3’de olduğu gibi 4 GB RAM ile beraber kullanılıyor.

Samsung Galaxy S10 Plus’ın seramik sürümü zaten 12GB RAM’li olarak geliyor. Fakat bu yeni modülünde eski sistemdeki gibi değil, bunun yerine 20 nm’lik bir işlemle hazırlanmış olan eski bir ürünü içeriğinde barındırıyor.

Bu yeni çipin batarya için daha fazla alan sağlayacağı belirtilirken, yeni belleğe sahip telefonların kamera ve büyük ekran boyutlarını kolay bir şekilde idare etmesini sağlıyor. Aynı zamanda telefonda yapılacak çoğu işlem için daha az güç gerekecek.

Samsung Yetkililerinden Açıklama

Samsung yetkililerinin açıklamaları “LPDDR4X ile akıllı telefon üreticilerinin hızla artan arzlarını karşılamak için en kapsamlı olarak konumlandırılmış birinci sınıf nitelikte mobil bellek üretim konumumuzu güçlendiriyoruz” şeklinde.