Steam Yüklemeleri Nasıl Hızlandırılır?

Paylaş!

Bilgisayar oyunlarının en önemli merkezi olan steam hakkında en çok merak edilen konu steam yüklemeleri nasıl hızlandırılır? konusudur. Steam yüklemesi hızlandırılması için birçok püf noktalar bulunuyor. Fakat steam yüklemeleri adımlarından önce internet hızının kontrol edilmesi gerekiyor. Steam harici internet aramaları hantal olması durumunda öncelikle bu duruma neden olan uygulamaların devre dışı bırakılması gerekiyor. Her ne kadar Epic ve Google firması Stedia’da kendine ait sistemler oluşturmuş olsa da, bu uygulamalara oranla Steam’ın halen alanında lider olduğu görülebiliyor. Bu sayede Steam oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine ev sahipliği yapıyor. Uygulama bu sebeple aşırı bir biçimde indirme eylemi görüyor.

Arka Plan Yüklemelerine İzin Verin

Bilgisayardan steam oyunları oynandığında varsayılan olarak steam platformları bekleme konumuna geçer. Çok aşırı bant genişliği gerektiren çevrimiçi oyunlar oynandığında arka plan devre dışı bırakılmalıdır. Fakat sadece tek oyunda arka plan yüklemelerine onay verilebilir. Tüm pc oyunları açısından arka plan etkinleştirilebilir. Sonrasında belirli oyun türleri için yeniden devre dışı bırakılabilir. Bu işlem için steam kısmında sol üst bölümde ”Ayarlar-İndirmeler” kısmına basılmalı ve oyun sırasında indirmelere izin ver butonu işaretlenmelidir.

Steam Bant Genişliğini

Steam indirme kısmında ”Steam-Ayarlar-İndirmeler” kısmından indirme alanının dünyanın hangi bölgesine denk geldiğine bakılmalıdır. İndirme Kısıtlamaları bölümü altındaki ekrandan bant büyüklüğü yükseltilebilir ya da limitsiz konuma ayarlanabilir. Fakat bu eylem internette aramalarda etkileşime sebep olabilir.

Wi-Fi Ayarları Değiştirin

Steam yüklemeleri hızlandırmak için Wi-Fi ayarları değiştirilebilir. Yönlendirici ile yakın ve birkaç oda mesafeden yönlendiriciden 2.4GHz ve 5GHz frekans geçişleri sağlanabilir. Genel olarak adres çubuğu kısmından 192.168.1.1” ya da “192.168.0.1” yazılarak da erişim sağlanabilir.

Basit steam yüklemeleri hızlandırma yöntemleri sayesinde uygulamanın etkin bir biçimde hızlandığı fark edilebilir. Steam yüklemeleri hızlandırma adımları ayrıca bilgisayara zarar vermediğini belirtmekte fayda görüyoruz.