Toyota’dan Güvenlik Hamlesi

Paylaş!

Toyota’dan Güvenlik Hamlesi. Toyota piyasaya süreceği araçların daha modern ve daha güvenli olması adına bir takım özellikler eklemeye karar verdi. Otomatik park özelliği de dahil olmak üzere bir takım özellikler eklenmesi ve yeni araçların tamamında uygulanması bekleniyor.

Beklenen Özellikler

Toyota 2020 itibarı ile üreteceği araçların tamamında güvenliği daha da ön planda tutmayı amaçlıyor. Bunun için de ilk olarak otomatik şekilde motor kapatılmasına imkan tanıyan bir özelliğin eklenmesi bekleniyor. Yapılan açıklamaya göre belli bir süre herhangi bir işlem yapılmadan açık olarak bekleyen motor bir güvenlik ihlali olmasını engellemek adına motorun durdurulması planlanıyor.

Bir başka özellik olarak ise firmanın araçlarına otomatik park özelliğini ekleyecek olması şeklinde açıklandı. Firma kullanıcısı tarafından otomatik olarak bu moda alındıktan sonra devreye giriyor. Kullanıcı modu aktif hale getirip aracı terk ettikten sonra araç otomatik şekilde park etmek için hemen alarma geçiyor. Bu sayede daha güvenli park durumlarının yaşanması da söz konusu oluyor. Kullanıcılar merak içinde beklemeye başladılar.