Turkcell Hızlı Giriş ile İnternet Paylaşımı Nasıl Yapılır?

Paylaş!

Turkcell hızlı giriş ile internet paylaşımı nasıl yapılır? İlk olarak akıllı cihazınızın şahsi erişim noktası olarak nitelendirilen hotspot özelliğini aktif hale getirmeniz ve telefonunuzu bu ağa bağlamanız gerekmektedir. Bağlantı sağlandıktan sonra hemen akabinde çok kısa bir zaman sonra Turkcell tarafından, Güvenli İnternet Paylaşımı için Hızlı Giriş sağlamanızı talep eden ve içerisinde bir adres de bulunduran kısa mesaj iletiliyor.

Mesajda yer alan bağlantıya tıkladığınız takdirde ise internet tarayıcısı vasıtasıyla, Hızlı Giriş sağlayacağınız sayfaya erişmiş oluyorsunuz. Sayfada yer alan kutucuğa cep telefon numaranızı girip Giriş butonuna bastıktan sonra karşınıza birbirinden farklı iki durum gelebilir.

Turkcell Menü özelliğine sahip bir SIM kartınız mevcutsa direkt olarak Hızlı Giriş onay sayfası açılacaktır. Bu sayfada yer alan Onayla seçeneğine basarak girişinizi onaylamış olursunuz. Şayet ‘Onayla’ seçeneğini işaretlemekte gecikirseniz veyahut SIM kartınızda mevzu bahis Turkcell Menü özelliği yer almıyorsa, tarafınıza içerisinde bir giriş kodunun bulunduğu bir kısa mesaj iletiliyor. Bu kodu açılmış olan sayfadaki dörtlü kutucuğa yazarak giriş işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Hızlı Giriş ile İnternet Paylaşımı

Geçtiğimiz senenin bitiminde Turkcell’in, 15 Ocak 2019 tarihinden başlayarak mobil internet bağlantısını kişisel erişim noktası veyahut hotspot olarak isimlendirilen niteliği vasıtasıyla diğer cihazlarla paylaşım sağlayan kullanıcılardan aylık olarak ücret talep edeceği haberi gündemi yoğun olarak meşgul etmişti.

Ardından Turkcell, bu konuyla ilgili bir açıklamada bulunmuş ve hızlı giriş vasıtasıyla kullanıcı girişini sağlayan, Güvenli İnternet Paylaşımı servisini kullanmayı tercih eden abonelerden hiçbir şekilde ücret talep edilmeyeceğini özellikle ifade etmişti. Turkcell’in hızlı giriş ile internet paylaşımı hizmeti, 15 Ocak 2019’dan bu yana abonelerinin kullanımına açılmış oldu.

Turkcell Hızlı Giriş Yapmazsanız Ne Olur?

Hızlı Giriş sağlamadığınız zaman hesabınıza 2 GB’lık bir paket tanımlanmış oluyor. Mevcut paketi diğer cihazlarla paylaştırmak adına kullanabiliyorsunuz. Bu paketin fiyatı 9 TL olarak belirlenmiştir. Paketi bitirdikten sonra da yeni bir paket tanımlamadan, hattınız adına tanımlı olan veriyi diğer cihazlarla paylaşmak için kullanabiliyorsunuz.