Twitter Sizin İçin Haberler Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Paylaş!

Günümüzde çoğu kişi sosyal medya kullanmaktadır. Bu sosyal medya mecralarından biri de twitter’dır. Bu yazımızda twitter hakkında biraz bilgi verip twitter sizin için haberler bildirimleri nasıl devre dışı bırakılır sorusuna cevap vereceğiz. Öncelikle twitter nedir sorusuna cevap arayalım. Ardından diğer sorulara geçelim.

Twitter Nedir?

Twitter popüler bir sosyal medya sitesidir. Tweet adı verilen belli karakter sınırı olan mesajlar gönderilip alınan bir internet sitesidir. 2006 yılında yayına başlamıştır ve Jack Dorsey tarafından tasarlanmıştır. Logosu olan mavi kuş ise NBA takımlarından Boston Celtics’in oyuncu Larry Bird’e ithafen ortaya çıkmıştır. Simge Larry The Bird olarak adlandırılmıştır. 2012 yılında ise logo da bir değişiklik yapmışlardır. İlk zamanlar 140 karakter sınırı vardı fakat sonradan 280 karakter sınırı getirilmiştir.

Bazı Twitter Terimleri

  • Birçok twitter terimi vardır. Fakat burada 1-2 terimin açıklamasını vereceğiz.
  • Trending topic, TT olarak kısaltılan terimdir. En çok konuşulan 10 konu başlığı listelenmiştir.
  • Hashtag, Türkçe’de etiket anlamına gelir ve konu başlığı olarak ifade edilebilir. Kelimelerin başına # işareti koyarak hashtag yapabilirsiniz.
  • Direct message, bu kısımda kişilere özel mesajlar gönderebilirsiniz. Bu terim DM şeklinde kısaltılmıştır.

Twitter Sizin İçin Haberler Bildirimleri Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Bir kaç ayar yaparak bu bildirimleri rahatlıkla devre dışı bırakabilirsiniz. İlk olarak Twitter uygulamasını açın ve profil resminize dokunun. Ayarlar ve gizlilik seçeneğine girin.Ardından bildirim seçeneğine girin.Tercihler kısmında anlık bildirimler kısmına tıklayın. Twitter’dan haberler kısmından haberler kısmına basarak devre dışı bırakın. Böylece artık haber bildirimleri almayacaksınız. Eğer bildirimleri açmak isterseniz aynı adımları takip edip son aşamada haberler seçeneği aktif kılarak bildirimleri alabilirsiniz.