Twitter’da Attığınız Tüm Tweetleri Silme Yöntemi

Paylaş!

Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya platformlarından birisi de Twitter’dır. Twitter, içerisinde birçok özelliği ve yeniliği barındıran bir platformdur. 280 karakter ile sınırlandırılmış gönderilere Tweet adı verilir. Peki, twitter’da attığınız tüm tweetleri silme yöntemi nelerdir?

Twitter Nedir?

2006 Mart ayında kurulan Twitter günümüzde de popülerliğini koruyan sosyal medya ağıdır. Twitter’a bilgisayar, akıllı telefon ve tabletler üzerinden giriş yapabilirsiniz. Günümüzde en popüler iletişim araçlarından birisi olan Twitter’da 280 karakter ile duygu ve düşüncelerinizi paylaşabilirsiniz. Düşüncelerinizi hem yazılı hem de görsel olarak paylaşabileceğiniz platformda, diğer insanlarla birebir iletişime geçebilirsiniz. Twitter’ın kendine ait Direct Message özelliği ile diğer kullanıcılar ile özelden mesajlaşabilirsiniz. Dünyaca ünlü kişiler ve markalar Twitter’ı aktif biçimde kullanmaktadır. Bu sayede haberdarı olmak istediğiniz markayı veya kişileri takip edebilir, onlar hakkında bilgiler alabilirsiniz. Twitter dünyada günden güne popülerliği artan uygulamalardan birisidir.

Tweet Atma ve Silme İşlemi

Twitter denilince akla ilk gelen şey Tweetler’dir. Bu Tweetler, 280 karakter ile sınırlandırılmıştır. Tweet atmak için ilk önce Twitter’ınıza giriş yapın. Uygulamayı açtıktan sonra ana sayfanın alt kısmında bulunan “Neler Oluyor?” yazısına tıklayın. İstediğiniz metni yazın ve ekranın sağ köşesindeki “Tweetle” butonuna tıklayın. Artık Tweeti’iniz diğer kullanıcılar tarafından görülecektir. Attığınız Tweet’i silmek istiyorsanız silmek istediğiniz Tweet’i bulun. Bulduğunuz Tweet’in üstündeki simgeye tıklayın. Ekranınızda çıkan “Tweet’i Sil” sekmesine tıklayın. Sildiğiniz Tweet artık profilinizden tamamen kaldırılmış olacaktır.

Toplu Tweet Silme İşlemi

Attığınız birden çok Tweetleri silmek için uygulamaya ihtiyacınız vardır. Twitter, kullanıcılarına birden çok Tweet silme özelliği sunmamıştır. Uygulama kullanmadan silmek istiyorsanız bunu teker teker silmeniz gerekecektir ve bu da epey zaman alabilecek bir işlemdir. Toplu Tweet silme işlemi için TweetDelete uygulamasını kullanabilirsiniz. Bu uygulama hesabınızdaki binlerce Tweet’i tek bir adımla silebilir. İsterseniz haftalık, aylık veya yıllık seçiminizi yaparak Tweetleriniz otomatik şekilde silinebilir. Bu uygulamaya bilgisayardan giriş yapabilirsiniz. TweetDelete sayfasına girdikten sonra hesabınıza giriş yapın ve istediğiniz ayarda tüm Tweetlerinizi silebilirsiniz. Uygulama ücretsiz ve güvenilirdir.