Twitter’da Tüm Tweetleri Silen Yardımcı Siteler

Paylaş!

Popüler sosyal medya uygulamalarından biri olan Twitter’da, her birimiz zaman zaman tweetler atıyor, rt ve yorum yapıyoruz. Oldukça eski olan bu sosyal medya mecrasını uzun zamandır kullanmakta olan kişiler, eskiden attıkları tweetleri nasıl silebileceklerini merak ediyor. Bu kişilerin yardımına Twitter’da tüm tweetleri silen yardımcı siteler koşuyor.

Twitter’da Bütün Tweetleri Silmek Mümkün Müdür?

Twitter’da, hesabı kullanmaya başladığınız andan, en son attığınız tweete, yoruma ve rtlemeye kadar her şeyi silebilme şansınız bulunuyor. Twitter bunu, paylaşımlarınızı tek tek silmenize izin vererek gerçekleştirmenizi sağlıyor.

Twitter uygulamasını uzun zamandır kullanan kullanıcılar için bu seçenek çok can sıkıcı görünüyor. Zira yüzlerce, belki de binlerce tweeti tek tek silmek hem yorucu hem de uzun süren bir iş. Bu gibi durumlarda da, çeşitli yardımcı uygulamalar aracılığıyla tüm tweetlerinizi silme işlemi gerçekleştirebiliyorsunuz.

Tüm Tweetleri Silen Yardımcı Siteler

Hesabınızın kurulduğu andan son ana kadar attığınız tüm tweetleri silebileceğiniz birtakım programlar var. Bu yardımcı uygulamaların en popüler olanları şunlar;

• Twitwipe:

Twitwipe, en çok tercih edilen ve en etkili tweet silme yöntemidir. Tek tıkla, hesabınızdaki bütün tweetlerinizi saniyeler içerisinde silebilirsiniz.

• Tweeteraser:

Tweet silmek için sıklıkla tercih edilen bir diğer uygulama ise Tweeteraser. Bu uygulama, sınırlı bir şekilde tweetlerinizi silmenize imkan tanıyor. Tweeteraser kullanarak, tek seferde 350’ye kadar varabilen tweetlerinizi silebiliyorsunuz.

• Tweetdelete:

Tweetdelete, tüm twitter geçmişinizi yok etmenin en kolay yoludur. Hiçbir sınırlamaya veya kurala sahip değildir ve tek tıkla, twitterınızın içeriğinin tamamını silebilirsiniz.

Tweet silme işlemini gerçekleştirmeden önce unutmamanız gereken bir nokta var ki; silinen tweetleriniz bir daha geri gelmeyecektir. Bu yüzden detaylıca düşünüp, daha sonrasında bu uygulamalara başvurmanız gerekir. Bahsi geçen uygulamaları kullanabilmek için, twitter giriş bilgilerinizi girmeniz gerekiyor. Daha sonrasında bu uygulamaların kullanım panellerinden istediğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Bu Sitelerden Yardım Almak Güvenli midir?

Twitter bilgilerinin teslim edilme zorunluluğu bulunması, kullanıcılar için, bu yan sitelerden yardım almayı biraz kuşkulu bir duruma sokuyor. Ancak hesabınızın içerisinde işlem gerçekleştirecek olan bu uygulamaların, bilgilerinize ihtiyacı var. Yukarıda bahsi geçen sitelere güvenilebilir fakat tweetlerinizi silerken dikkatli olmanız gerekir. Çünkü bir daha hiçbir şekilde tweetlerinizi geri getiremeyeceksiniz.