Web Sitenizin Güvenlik Açığı Nasıl Kapatılır?

Paylaş!

İnternet dünyasında web siteleri günde güne yaygınlaşarak sayısı hızlıca artıyor. Web sitelerinin önemli kullanıcı bilgilerinin veri tabanlarında saklaması güvenlik zafiyetini de arttırabiliyor. Bu yüzden birçok kişi İnternet’te web sitenizin güvenlik açığı nasıl kapatılır? Öyle ki bu güvenlik zafiyeti birçok hacker yani bilgisayar korsanı tarafından hedef alınıyor. Bu yüzden birçok ünlü ve devasa web siteleri sigorta şirketleri ve güvenlik, yazılım koruma şirketleri ile anlaşarak sitesini korumaya çalışıyor. İşte başlıca yazılım ve güvenlik şirketleri şu şekildedir;

Eset

Eset yazılım ve güvenlik programı onlarca kez birçok dalda en iyi güvenlik ve veri tabanı koruma programı yani şirketi seçilmiştir. Bu program kullanıcın web sitesini kendi depolama teknolojisi ile bünyesinde barındırarak yüksek seviyede bir koruma sağlıyor. Fiyatları diğer güvenlik ve veri tabanı koruma programlarına göre yüksek olsa da verilerin korunması %100 oranındadır.

360 Total Security

Bu yazılım Eset şirketinden sonra kullanılan en kaliteli yazılımlardan biridir. Öyle ki bu yazılım sayesinde tam 10 milyona yakın Web sitesi veya blog sitesi kendi yazılım ve veri tabanı güvenliğini sağlamış oluyor. Açıkçası birçok kişinin kişisel veya kişisel olmayan bilgileri bu ve bunun gibi veri tabanı güvenliği programı ya da şirketi tarafından korunuyor. Bu programın yıllık ücreti ise yaklaşık 12 dolar yani 60 Türk lirasına denk geliyor.

McAfee AntiVirus 2019

Özellikle en son çıkan 2019 sürümü ile neredeyse 5 milyon kullanıcın ilgisini çekmiştir. Bu güvenlik sistemi ucuzluğu ve kalitesi ile bir fiyat performans ürünüdür. Öyle ki birçok orta seviyede ki web siteleri bunun gibi düşük maliyetli veri tabanı koruma sistemlerini ve programlarını kullanıyor. Bu programın yıllık maliyeti ise sadece ve sadece 24 Türk lirası kadar oluyor.