Windows 10 Orjinal Olarak Nasıl İndirilir?

Paylaş!

Günümüzde birçok bilgisayarda işletim sistemi olarak Windows kullanılmakta. Örneğin ofis bilgisayarlarından okuldaki kütüphane bilgisayarlarına oradan oyuncu bilgisayarlarına kadar neredeyse her bilgisayarda Windows işletim sistemi kullanılıyor. Bu durumun temel sebebi kullanımın kolay olması ve içerisinde bulunan uygulama desteği ile uygulamaları stabil olarak çalıştırabilmesi. Bilgisayarda en çok kullanılan işletim sisteminin Windows olmasının yanı sıra en çok tercih edilen sürümü de 10’dur.Temel olarak Microsoft’un her zaman Windows 10 kullanıcılarına göndermiş olduğu güncellemeler ve uygulama desteği ile en sevilen ve en çok tercih edilen sürüm olmayı başarıyor. Peki, en çok kullanılan işletim sistemi olan Windows 10 orjinal olarak nasıl indirilir?

Windows’un Resmi Sitesinden İndirme

Öncelikle Windows’u resmi ve orijinal olarak kullanmak için Windows’u orijinal sitesinden satın almanız gerekmekte. Eğer öğrenciyseniz Microsoft’un sizlere özel bir indirimi olacaktır. Bunun dışında Windows, satış fiyatı olarak ortalama 500 lira bandında sunuluyor.Windows 10, satın almış olduğunuzun yanında bazen Office programları gibi programları yanında ücretsiz olarak vermektedir.

Yardımcı Siteler İle İndirme

Eğer Windows’u orijinal olarak indirmek ve herhangi bir para ödemeden kullanmak istiyorsanız Windows 10 işletim sistemlerini orijinal olarak indirmenizi sağlayan yardımcı siteler mevcut. Bu siteler Windows 10 indir yazarak ulaşabilirsiniz. Bu arada bu yöntemin yasal olmadığını da belirtelim.

Windows’u Deneme Sürümü Olarak Kullanma

Windows 10’u Microsoft’un resmi sitesinden orijinal olarak indirme şansınız mevcut. Ancak bu işlem Windows 10’u bilgisayarınıza deneme sürümü olarak indirilecektir. Bunun yanında bazen uyarılar gelecek ve ekranın sağ altında Windows’un deneme sürümü olduğu yazacaktır. Bu sürümü isterseniz daha sonra elinizde para olduğunda yükseltmek isterseniz ayarlardan bu yükseltmeyi gerekli parayı ödeyerek yapabilirsiniz.