Windows 10’da Başlangıç Gecikmesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Paylaş!

Windows işletim sistemi yaklaşık olarak 10 saniye gecikme ile açılır. Windows işletim sisteminin yaklaşık olarak 10 saniye gecikmesinin temel sebebi, söz konusu işletim sistemi içerisinde yer alan programların ve hizmetlerin yüklenmesidir. Windows 10 işletim sistemindeki başlangıç gecikmesini devre dışı bırakmak için, Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi menüsünde bazı düzenlemelerin yapılması gerekir. Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi menüsü çok güçlü bir programdır. Bu programın yanlış kullanılması Windows 10 işletim sisteminin çökmesine neden olur. Mevcut olan işletim sisteminin çökmemesi için, her ihtimale karşı çalışır durumda olan söz konusu işletim sisteminin yedeklenmesi gerekir. Serialize anahtarının olması gerekir. Windows 10 işletim sisteminde Serialize anahtarı yok ise, söz konusu anahtar oluşturulmalıdır. Oluşturulan bu anahtarın içinde değerlerden DWORD 32-bit değerinin seçilmeli ve Tamam butonuna basılmalıdır. Bu işlemler bittikten sonra Windows Kayıt Defteri Düzenleyicisi menüsünden çıkılması gerekir. Değişikliklerin etkili bir biçimde uygulanması için, bilgisayarın tekrardan yeniden başlatılması gerekir. Peki, Windows 10’da Başlangıç Gecikmesi Nasıl Devre Dışı Bırakılır?

Serialize Anahtarı Nedir?

İşletim sistemlerinde mevcut olan verilerin seri bir şekilde istenilen formata dönüştürülmesine olanak tanıyan işlem anahtarına Serialize Anahtarı denir.

Windows 10 İşletim Sistemi Nedir?

Microsoft firması tarafından geliştirilen ve Windows NT ailesinin bir üyesi olan işletim sistemine Windows 10 İşletim Sistemi denir.

Windows NT İşletim Sistemi Nedir?

DOS tabanlı işletim sistemlerinde var olan eksiklikleri kapatmak amacı ile Microsoft firması tarafından geliştirilen işletim sistemine Windows NT denir. Windows NT işletim sistemi ilk kez 1993 senesinde piyasaya sürülmüştür. Windows NT 3x, Windows NT 3.1, Windows NT 3.5, Windows NT 3.51, Windows NT 4, Windows NT 5x ve Windows NT 6x gibi sürümler Windows NT işletim sistemine ait olan sürümlerdir.