Windows PC’ler için ICloud Kurulumu

Paylaş!

Günümüzde yaygın olarak kullanılan işletim sistemi firmalarından birisi olan Apple’ın kurduğu, fotoğraf, video ve diğer formlardaki dosyalarla birlikte şifrelerin de saklanabildiği bir platform olan ICloud, bir bulut sistemidir. İçerisinde barındırdığı özellikler ile tercih sebebi olan ve sadece Apple kullanıcılarının kullanabildiği ICloud ile verilerinizi sorunsuz ve güvenli bir şekilde yedekleyerek, gerektiği zaman, her cihazdan erişerek kullanabilirsiniz. Fakat ICloud servisini kullanabilmek için ilk olarak bir Apple cihaza ( Bilgisayar, ipad veya cep telefonu) sahip olmalı ve kendinize bir ICloud hesabı oluşturmalısınız. Oluşturduğunuz ICloud hesabına İnternet olan her yerden erişebilirsiniz. ICloud hesabınızı sadece MAC bilgisayarlarda veya ipad’lerde, ya da iphone’larda kullanmak dışında diğer işletim sistemine sahip cihazlarda da kullanabilirsiniz. Sahip olduğunuz Windows cihaza da yükleye bileceğiniz ICloud, İnternet olan her cihazdan erişime açık bir platform. Windows pc’ler için ıcloud kurulumu, oldukça basit ve zahmetsizdir. Sadece ICloud masaüstü uygulamasını indirmeli ve giriş yapmalısınız.

Windows PC’ye ICloud Nasıl Yüklenir?

Windows işletim sistemine sahip cihazlarda, Apple’ın sahip olduğu ICloud programını kullanabilmek için ekstra bir zahmet gerekmiyor. Her türlü işletim sistemini destekleyen ICloud’u Apple’ın sitesinden indirerek kullanabilirsiniz. İlk olarak Apple’ın resmi sitesine gitmeli ve sitede bulunan ICloud uygulamasına ilerlemelisiniz. Uygulamanın kurulum dosyasına bilgisayarınıza indirerek, kurulumunu yapmalı ve sahip olduğunuz ICloud bilgileri ile giriş yapmalısınız. Uygulamayı yükledikten sonra herhangi bir işlem yapmana gerek kalmaz, sadece uygulamanın size soracağı ayarları oluşturmanız yeterli olacaktır.

ICloud Sistemine Her Yerden Yedekleme Yapabilir Miyim?

Evet, ICloud programının yüklü olduğu her cihazdan (Windows, android), hesabınıza yedekleme ve hesaptan geri yükleme işlemi yapabilirsiniz. Sahip olduğunuz depolama alanı kadar yedekleme yapabileceğiniz ICloud sistemi, birçok dosya türünü destekliyor.