Xiaomi Gerçek Zamanlı Çeviri Cihazını Duyurdu

Paylaş!

Xiaomi Gerçek Zamanlı Çeviri Cihazını Duyurdu. Teknoloji devi Xiaomi, gerçek zamanlı ve yapay zeka destekli çeviri cihazını kullanıcılara tanıttı. Dün yapılan etkinlikte birçok akıllı alet tanıtan Xiaomi, alışılmışın dışında bir teknolojiye sahip çeviri sistemini de tanıttı. Oxford ve Collins sözlükleri yüklü olan çeviri cihazına üç adet de Çince sözlük eklendi. Böylece cihaz İngilizce, Çince, Japonca, Almanca ve Korece dillerinde anlık çeviri yapabiliyor.

Teknik Özellikleri

34 dilde çeviri yapabilen cihaz da aynı zamanda Wi-Fi paylaşımı ve SIM kart desteğine de sahip. Arka tarafında 5 MP f/2,2 diyafram açıklığı olan kamerası yer alıyor. 4 inçlik ekrana sahip cihaz, 2,0 GHz 12 nm işlemciye sahip. Dahili hafızası 2 GB RAM + 16 GB’tır. WiFi 802.11 b/g/n, çift mikrofon, bluetooth, hoparlör, 2.200 mAh batarya gibi özellikleri de ilgi çekiyor. Anlık çeviri cihazı olan Mi AI Translator, isteyene beyaz isteyene de siyah renk seçenekleriyle sunulacak.

Fiyat bilgisi de paylaşılan cihazın 4G’siz modeli 72 dolarlık (420 TL) bir etikete sahipken 4G’li modeli ise 144 dolarlık (840 TL) bir etiketle Haziran 19’da satışa çıkacak.