Xiaomi Telefonlarda Reklamlar Nasıl Kaldırılır?

Paylaş!

Günümüz dünyasında internete adımınızı attığınız anda hemen her yerden reklam fışkırmakta. Hatta bazı reklamlar daha fazla reklam açarken telefonunuzu kastırmakta hatta virüs bulaştırmaktadır. Peki, xiaomi telefonlarda reklamlar nasıl kaldırılır? Aslında bunun için birden fazla yol mevcut. Siz bu aşamada sizin için en kolay olan yolu seçmeli ve onun adımlarını yerine getirmelisiniz. Gerek kullanıcılar gerek ise xiaomi geliştiricileri size bu konu farklı yöntemler sunuyor. Özellikle android market bize bu konuda oldukça yardımcı olmakta.

Xiaomi MIUI ile Reklamları Kaldırmak

Telefonunuzda var olan özellik ile hızlı bir şekilde reklamları kaldırabilirsiniz bunun için cihazınızın sol üst kısmından ayarlar sekmesine geçiş yapın ve oradan hakkında sekmesine tıklayınız. Burada karşınıza bir menü açılacaktır, bu menüden öneriler seçeneğinin kapalı olmasına dikkat ediniz. Eğer reklam tanımlayıcısını da kapatmak istiyorsanız ayarlardan ek ayarlara oradan ise gizlilik menüsüne giriş yapınız. Karşınıza gelen ekrandan Reklam servisleri adlı yazıya tıklayın ve açılan menüden Reklam tanılayıcıyı kullan seçeneğini pasif hale getiriniz.

Miui Güvenlik Duvarından Reklam Kaldırmak

Cihazınızdan eğer isterseniz güvenlik duvarı aracılığıyla da reklamlara son verebilirsiniz. Bunun için Mi Güvenlik uygulamasına giriş yapınız. Açılan uygulamadan ayarlar sekmesine giriş yapınız. Ardından ekranda karşınıza yeni bir pencere gelecektir. Karşınızda oluşacak olan pencerereden tavsiyeleri al kısmının tikini kaldırınız. Bu sayede güvenlik duvarından da reklamları kapatmış olacaksınız.

Mi Tarayıcı Uygulamasında Reklamları Kapatmak

Bu işlemi gerçekleştirebilmek için Mi Tarayıcı uygulamasına giriş yapın, daha sonra tarayıcının ayarlarına girin. Gizlilik ve Güvenlik sekmesinin altında bulunan tavsiye seçeneğinin aktifliğini kapatarak işleminize devam ediniz. Ayrıca gelişmiş sekmesinde bulunan tavsiye seçeneğine de kapatarak bütün işlemi tamamlayınız. Bu işlemleri yerine getirdikten sonra cihazınızda herhangi bir reklam ile karşı karşıya kalmayacaksınız.