Youtube Analytics’te Dikkat Edilmesi Gerekenler

Paylaş!

En çok video izlenen sosyal medya platformlarının başında gelen youtube sayesinde istediğiniz birçok videoya erişim sağlayabilir, sizde başkaları ile istediğiniz videoları paylaşabilirsiniz. Youtube’de video paylaşımı yapmak için kendinize kanal oluşturmanız gerekiyor, bu sayede sizde istediğiniz zaman istediğiniz videoyu paylaşarak başka kitlelere ulaşabilirsiniz. Youtube’de kanal açarak para kazanmak ve videoların izlenmesini sağlamak için, youtube analytics’te dikkat edilmesi gerekenler bulunmaktadır. Bu sayede video analizlerini daha kolay anlayabilirsiniz.

Youtube’de Kanal Açmak

Youtube’de isteyen herkes kanal oluşturabiliyor. Bunun için youtube üzerinden kanal oluştur demeniz ve gereken bilgileri girmeniz yeterli olacaktır. İsteyen herkes kanal oluşturarak video yayınlayabiliyor. Açılan kanalın kapatılmaması için uygun içerikler yayınlamanız yeterli olacaktır. Açtığınız kanaldan para kazanmak için ise, youtubenin istediği şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu sayede yüklediğiniz videolardan para kazanabilirsiniz.

Youtube’de Para Kazanmak

Youtube platformunda para kazanmak için aranan şartlar arasında 1000 abone 40.000 bin saat şartı bulunuyor. Bu şartları yerine getirmek için ise sadece bir yıl gibi bir süre tanınıyor. Bu şartları yerine getirmeniz halinde her yüklediğiniz videodan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Daha çok izlenmek ve kanalınızın daha çok yükselmesi için youtube analytics en önemli unsurlar arasında yer almaktadır. Kanalınız hakkındaki tüm verileri bu sayede takip edebilir ve daha sonra yapacağınız adımları daha kolay takip edebilirsiniz.

Youtube Analytics

Youtube analytics kanal sahiplerine kanalları hakkında bilgi veren en doğru uygulamadır. Kanal hakkında pek çok bilgiyi bu sayfada bulabilirsiniz. Kanalınızı izleyen kitle, yaş, izlenme bölgesinin yanı sıra, video izlenme süresi, görüntülenme ve kazanç gibi merak ettiğiniz tüm sorunlarında cevabını bulabilirsiniz. Analytics sayesinde kitlenize hitap etme fırsatı bulabilir, sizi izleyen kitle doğrultusunda video yayını yaparak kanal başarınızı artırma şansına sahip olabilirsiniz. Analytics kısmında dikkat etmeniz gereken en önemli konu yayınladığınız videoların hangisi daha çok izlenme süresi, beğeni ve tıklanma oranı gibi konularda ön sırada yer alıyor. Bu sayede bir sonraki videonuz hakkında daha kolay bilgi sahibi olabilirsiniz.